31. 03. 2017

Náš soupeř v kole A1/9: BC Geosan Kolín

K předposlednímu zápasu skupiny A1 pojedou naši basketbalisté do Kolína.

K předposlednímu zápasu skupiny A1 pojedou naši basketbalisté do Kolína. Basketbal se v tomto městě začal hrát už v roce 1935, ale první oficiální klub s názvem Sokol Kolín vznikl až v roce 1940. V sezóně 2006/07 postoupil Kolín po výhře ve finále play-off 1. ligy právě nad Opavou do nejvyšší soutěže, v níž od té doby hraje nepřetržitě. V minulém ročníku KNBL se Kolín probojoval do play-off, když skončil po základní části na 6. místě. V něm podlehl Prostějovu 1 - 3 na zápasy a skončil tak nakonec jen o jedno místo za Opavou.

Kolínští po sezóně posilovali. Hlavním "dodavatelem" byla Ostrava. Z ní přišel k Labi Adam Číž, bez něhož si snad rozehrávku Ostravy nikdo nedovedl představit, Kolín zlákal i ostravské křídlo Garreta Kerra. Protože ale Adam Číž kvůli zranění do začátku sezóny zasáhnout nemohl, angažovali do týmu trenéra Predraga Benačka zkušeného Bojana Maleševiće, který ovšem hrál naposledy v listopadu. Další posilou se stal americký rozehrávač Chris Dixon.

Nejlepším střelcem týmu zkušeného trenéra Predraga Benačka je Lee Skinner (15.0 bodu na zápas), nejužitečnějším a také nejlépe doskakujícím hráčem je ale již zmíněný Garret Kerr. K oporám patří i Bojan Bakić nebo nestárnoucí pivot David Machač, který letos oslaví již 37. narozeniny.

Kolín si sice v předstihu vybojoval účast ve skupině A1, ale tam se mu nedařilo, když prohrál 6 zápasů v řadě a zakotvil pevně na posledním místě této nadstavbové skupiny. To je ale již minulostí. V předminulém kole totiž jako jediný tým této sezóny vyhráli kolínští basketbalisté v Pardubicích a v kole minulém si na nich v Kolíně vylámali zuby i pražští vysokoškoláci.

V sobotu sice bude  Kolín zřejmě opět postrádat smolaře v dresu Medvědů Adama Číže, ale to není nic proti zdravotním problémům Opavy. "Do Kolína jedeme pouze s osmi hráči, takže to bude velmi náročné, nicméně pokusíme se vyhrát. K marodům se přidal Kuba Šiřina s pohmožděným stehenním svalem a také Venca Bujnoch, který má problémy s vodou v koleni," sdělil mi neradostné zprávy o našem lazaretu Dušan Štěnička.

Vzájemná bilance Opavy a Kolína zatím hovoří v náš propěch. Doma jsme sice v listopadu podlehli  81:89, ale následující dva zápasy jsme vyhráli a k definitivnímu udržení 5. místa nám stačí i prohra o 24 bodů. Jak už ale řekl náš manažer a tiskový mluvčí, pro porážku si naši kluci rozhodně nepojedou. "Kolín je doma velmi silný, je to útočný tým a začíná se mu zase dařit. Bude rozhodovat obrana. Snad se zadaří a vyhrajeme. Už jsme je jednou letos u nich zlomili, takže to není nemožné," neztrácí optimismus Rosťa Dragoun.

Vítěze budeme znát v sobotu 1.4.2017 večer. Zápas BC Kolín - BK Opava začíná v 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.