22. 10. 2018

Náš soupeř v LM 3/19: Umana Reyer Venezia

Ve třetím kole Ligy mistrů přivítáme v Opavě basketbalový tým z Benátek.

Ve třetím kole Ligy mistrů přivítáme v Opavě basketbalový tým z Benátek.

Klub byl založen již v roce 1872 jako sportovní klub Societa Sportiva Constantino Reyer. Své zápasy hraje v aréně Palasport Giuseppe Talierco, která má kapacitu 3 509 diváků. Klubové barvy jsou granátově červená a bílá. Reyer Venezia hraje nejvyšší italskou soutěž Lega Basket Serie A, do které se opět probojoval v sezóně 2010/11. 

Tým získal tři italské tituly, první dva během 2. světové války, ten třetí pak v sezóně 2016/17. V minulé sezóně celek Benátek skončil v italské lize na 3. místě. V roce 1981 se dostal až do finále Koračova poháru, v sezóně 2016/17 se probojoval do Final 4 Ligy mistrů, kde skončil na 4. místě. V minulé sezóně pak ovládl FIBA Eurocup.

Trenérem týmu je Ital Walter De Raffaele, který od roku 2011 působil v Benátkách v roli asistenta a od roku 2016 je hlavním trenérem. Oporou týmu je americký pivot Mitchell Watt, který se pokoušel několikrát i o kariéru v NBA. Na rozehrávce působí Američan s gruzínským pasem MarQuez Haynes, do základní pětky patří ještě Američané Austin Daye a Deron Washington a Řek Michael Bramos. Pro českého diváka je zajímavostí to, že v týmu působí člen naší reprezentace Tomáš Kyzlink.

Celek Umana Reyer porazil v 1. kole letošního ročníku Ligy mistrů na domácí palubovce tým PAOK Soluň 69:59 (Watt 25, Haynes a Daye 13). V kole druhém hrál opět doma a izraelský Hapoel Holon zdolal po dvojím prodloužení 111:104 (Daye (11 doskoků) 33, Watt 27, Haynes 21).

Budeme tedy hostit dosud neporažený tým naší skupiny. Zápas s Nanterre ale ukázal, že při stoprocentním nasazení se dá porazit každý. "Čeká nás ještě těžší soupeř, než jsme zatím měli, takže se na to musíme dobře připravit. Dáme si video a půjdeme si to užít. Budeme zase sbírat zkušenosti a uvidíme, na co to bude stačit. Doufám, že lidi přijdou, poženou nás a když podáme stodvacetiprocentní výkon, tak třeba zase překvapíme," věří v podporu diváků Luděk Jurečka.

Věřme, že se jeho slova naplní, přijde plná hala a s pomocí skvělých opavských fanoušků připraví naši basketbalisté Benátkám první porážku v letošní Lize mistrů. Zápas třetího kola Basketbal Champions League BK Opava - Umana Reyer Venezia začíná v úterý 23.10.2018 v 18:30 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.