30. 04. 2022

Náš soupeř v semifinále: Basket Brno

V bojích o finále KNBL 2021/22 se střetneme s celkem Brna

Na bohatou a úspěšnou historii brněnského basketbalu se pokouší navázat celek Basket Brno, který byl založen v roce 2013. Tým jde výkonnostně vzhůru, čemž svědčí to, že v minulé sezóně skončilo Brno na čtvrté příčce, když v boji o bronz podlehlo Kolínu.

Po této úspěšné sezóně opustili Brno Georgiev, Blake, Aapeli, Farský, Nehyba, Jokl a Musil, kariéru ukončil rozehrávač Kozina.  Do týmu naopak přišli rozehrávač Roman Marko (Slovensko), power forwardi Hunter Mickelson (USA) a Richard Körner (Slovensko), křídla Rashad Madden (USA) a sedmnáctiletí Matěj Dáňa, Matěj Rychtecký, Šimon Svoboda a Adam Husták. 

Koncem ledna pak tým posílil kanadský pivot Danilo Djuricic, který hrál dosud na univerzitách a pro kterého je to jeho první profesionální smlouva. Reprezentoval také Kanadu na mládežnických šampionátech a je držitelem zlaté medaile z MS U19 z roku 2017. Začátkem března doplnili brněnští basketbalisté kádr rovněž o Ukrajince Oleksandra Mishulu.

Brno skončilo po nadstavbové části na 3. místě tabulky, těsně za naším týmem. Ve čtvrtfinále byl jeho soupeřem celek Pradubic. Tato série jako jediná čtvrtfinálová trvala maximální dobu. Oba týmy využívaly domácí prostředí a doma také Brno vyhrálo v sedmém zápase 83:76 a postoupilo poměrem 4 - 3 do semifinále.

Mezi nejlepší hráče výběru trenéra Lubomíra Růžičky patří americké akvizice Rashad Madden a Hunter Mickelson, velmi dobře do týmu zapadl Oleksandr Mishula, z českých hráčů jsou na tom nejlépe Viktor Půlpán a Šimon Puršl.

V této sezóně jsme se s Brnem střetli celkem čtyřikrát. Vyhráli jsme oba venkovní zápasy, doma to máme s Brnem zatím 1 - 1. Oba týmy se potýkají se zdravotními problémy. Brnu v posledních zápasech chyběli Rashad Madden a Viktor Půlpán, Opavě zase Kuba Šiřina, Radim Klečka a Rosťa Dragoun.

"Čekají nás dvě první kola semifinále. Brno nás nahánělo celou nadstavbu, ale my jsme dokázali udržet druhé místo. Jsme proto mírným favoritem, ale určitě to bude těžká série proti zkušenému týmu doplněném dravým mládím," čeká tvrdý boj Petr Czudek.

Kuba Šiřina spoléhá na fanoušky: "Brno je vedeno zkušenými trenéry a dokázalo nás v A1 porazit na naší palubovce. Víme, o co se hraje a tak nechceme dopustit opakování. Doufáme, že diváci najdou cestu do haly a podpoří nás ještě více než ve čtvrtfinálových bojích."  

Náš kapitán, který by už měl opět nastoupit, míní šestého hráče na palubovce, tedy opavské publikum. To dokázalo nejen ve všech čtvrtfinálových zápasech vytvořit pověstné žluté peklo a bylo oporou našich basketbalistů i ve venkovních zápasech. Věřme, že nejinak tomu bude i v semifinále!

První semifinálové zápasy KNBL 2021/22 BK Opava - Basket Brno se hrají v pondělí 2.5. a v úterý 3.5.2022, začátky obou jsou tradičně v 18:00 hod. 

Pondělní utkání přenáší Česká televize, ale to by nemělo odradit fanoušky od návštěvy zápasu. Přijďte v pondělí i v úterý všichni naše kluky povzbudit!!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.