04. 12. 2016

Náš soupeř ve 14. kole: MMCITÉ Brno

Další kolo KNBL zavede naše basketbalisty k televiznímu zápasu do Brna.

Na bohatou a úspěšnou historii brněnského basketbalu se pokouší navázat tým MMCITÉ Brno, který do nejvyšší soutěže postoupil v roce 2013. Zatím se mu to ale příliš nedaří, ve svých dvou prvních vystoupeních obsadil v NBL vždy poslední místo a v sezóně 2014/15 se musel zachraňovat v baráži. V minulé sezóně se už brněnští basketbalisté baráži vyhnuli, kdy obsadili konečné 11. místo.

Do Ústí nad Labem zamířili po sezóně Michal Šotnar a Filip Šmíd, tým opustil kromě cizinců také veterán Jaroslav Prášil. Na rozehrávku získali brněnští basketbalisté zkušeného Srba Edi Sinadinoviće, který má za sebou například působení v PAOK Soluň, pod košem pak začali působit Američané Stan Simpson a Deshawn Painter.

Brněnský rozjezd ale nebyl podle původních představ a tak přišly další změny. Brněnští se rozloučili s pivotem Painterem, který se rychle stal lídrem v Ostravě, na jeho místo přišel Cedrick Turman. Dalším posílením sestavy byl příchod Jana Tomance, který opustil Prostějov. Posledním vyztužením kádru se pak stal Kevin Ware, který ve svém prvním zápase nasázel Děčínu 29 bodů.

Ani tyto změny, ani nová domácí palubovka, kdy místo haly na Morendě hrají brněnští basketbalisté v univerzitním kampusu v Brně-Bohunicích, ale zatím hmatatelné výsledky týmu trenéra Zorana Helbicha příliš nepřinesly. Brno je poslední s bilancí 2 - 11, když porazilo pouze doma Svitavy a vyhrálo v Ostravě.
 
Přes tuto brněnskou bilanci a naši domácí výhru 84:61 ve třetím kole nelze tým z moravské metropole podcenit, zvláště když se nám v poslední době v Brně příliš nedaří. Například v minulé sezóně jsme oba zápasy v Brně prohráli."Určitě to bude těžké utkání, pro nás nová hala, ještě jsme tam nehráli. Snad se do toho rychle dostaneme a půjde nám to lépe než na Moravské Slávii, kde se nám nikdy moc nedařilo," naráží na tuto okolnost Martin Gniadek.

Vidina elitní nadstavbové skupiny ale velí našim klukům zvítězit. "Brno není lehký soupeř, na domácí palubovce kouše. Pokud ale chceme pomýšlet na první šestku, jsou dva pondělní body téměř povinné," je si této skutečnosti vědom náš manažer a tiskový mluvčí Dušan Štěnička.

Jak se bude našim basketbalistům v pondělí dařit, to mohou všichni sledovat na televizních obrazovkách. Zápas MMCITÉ Brno - BK Opava začíná 5.12.2016 v netradiční čas 20:15 hod. 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.