27. 01. 2017

Náš soupeř ve 21. kole: BC Geosan Kolín

Potvrdit postup do elitní šestky a zabojovat ještě o 4. příčku pojedou naši basketbalisté do Kolína.

Potvrdit postup do elitní šestky a zabojovat ještě o 4. příčku pojedou naši basketbalisté do Kolína. Basketbal se v tomto městě začal hrát už v roce 1935, ale první oficiální klub s názvem Sokol Kolín vznikl až v roce 1940. V sezóně 2006/07 postoupil Kolín po výhře ve finále play-off 1. ligy právě nad Opavou do nejvyšší soutěže, v níž od té doby hraje nepřetržitě. V minulém ročníku KNBL se Kolín probojoval do play-off, když skončil po základní části na 6. místě. V něm podlehl Prostějovu 1 - 3 na zápasy a umístil se tak nakonec jen o jedno místo za Opavou, která skončila pátá.

Kolínští po sezóně posilovali. Hlavním "dodavatelem" byla Ostrava. Z ní přišel k Labi Adam Číž, bez něhož si snad rozehrávku Ostravy nikdo nedovedl představit, Kolín zlákal i ostravské křídlo Garreta Kerra. Protože ale Adam Číž kvůli zranění do začátku sezóny zasáhnout nemohl, angažovali do týmu trenéra Predraga Benačka zkušeného Bojana Maleševiće. Jinak zůstal kolínský kádr pohromadě.

Kolín sice neměl nejlepší rozjezd, když na výhru musel čekat až do 5. kola, ale pak začal stoupat tabulkou vzhůru a nyní je na 5. místě se shodnou bilancí jako Opava, tedy 11 výher a 9 porážek. Sobotní zápas tak bude, jak už jsme konstatovali, i bojem o 4 místo v tabulce. Kolínu se už do hry vrátili po zranění Adam Číž a Ladislav Horák, nejužitečnějším hráčem týmu zkušeného trenéra Predraga Benačka je ale "majitel" 10 double-double v sezóně Garret Kerr.

V listopadu jsme doma podlehli Kolínu 81:89 a tak se naši kluci pokusí v sobotu o odvetu. "Elitní šestka je sice hezká, ovšem my se teď musíme dívat hlavně na zápas v Kolíně, snažit se jim oplatit tu hodně blbou porážku z domácí palubovky a zabojovat ještě o čtvrté místo," řekl na toto téma Viktor Cvek. Jeho tým se bude ale muset obejít kromě Kryštofa Vlčka i o dalšího hráče. Více již Dušan Štěnička.

"V Kolíně se nevyhrává, ale pokud chceme pomýšlet na dobré umístění, musíme se porvat o vítězství. Angína složila Filipa Zbránka, takže cestujeme v deseti hráčích," sdělil mi k utkání v Kolíně náš manažer a tiskový mluvčí. Věřme, že i přes tyto komplikace naši kluci výhru z Kolína dovezou. Zápas BC Kolín - BK Opava začíná v sobotu 28.1.2017 v 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.