30. 09. 2016

Náš soupeř ve 3. kole: MMCITÉ Brno

Po nevydařeném zápase v Ostravě se naši basketbalisté utkají s celkem Brna.

Na bohatou a úspěšnou historii brněnského basketbalu se pokouší navázat tým MMCITÉ Brno, který do nejvyšší soutěže postoupil v roce 2013. Zatím se mu to ale příliš nedaří, ve svých dvou prvních vystoupeních obsadil v NBL vždy poslední místo a v sezóně 2014/15 se musel zachraňovat v baráži. V minulé sezóně se už brněnští basketbalisté baráži vyhnuli, když obsadili konečné 11. místo.

Do Ústí nad Labem zamířili po sezóně Michal Šotnar a Filip Šmíd, tým opustil kromě cizinců také veterán Jaroslav Prášil. Na rozehrávku získali brněnští basketbalisté zkušeného Srba Edi Sinadinoviće, který má za sebou například působení v PAOK Soluň. Dalším rozehrávačem bude mladý Gruzínec Zurab Kereselidze, pod košem pak budou nově působit Američané Stan Simpson a Deshaw Painter.

Další změnou je pro celek trenéra Zorana Helbicha domácí palubovka. Místo haly na Morendě bude od letošní sezóny působištěm týmu hala kampusu MU v Brně-Bohunicích. Od tohoto stěhování si slibují brněnští basketbalisté nejen lepší zázemí, ale i komfort pro diváky a zvýšenou návštěvnost. Podle slov nového týmového manažera Tomáše Dokoupila je letošním cílem brněnských basketbalistů hlavně stabilizace týmu a vyhnutí se baráži.

První start v nové hale ale výhrou neskončil, když ve 2. kole podlehlo Brno před 400 diváky Děčínu 79:90 (Sinadinović 21, Painter a Zachrla 17). Z prvního kola si brněnští basketbalisté přivezli z Prahy porážku od USK 64:76. Výkony Brna ale přes uvedené prohry nebyly vůbec špatné a rozhodně je nelze podceňovat, zvláště když jim chyběl MIchal Křemen, jedna z hlavních opor týmu. Varováním budiž i to, že v minulém ročníku byla bilance vzájemných zápasů Opava - Brno nerozhodná 2 - 2.

A jak vidí sobotní utkání Petr Czudek, který až před zápasem bude vědět, zda již vyběhnou do hry Mirek Kvapil a Filip Zbránek? "Po totálním výbuchu v Ostravě se chceme rehabilitovat fanouškům proti Brnu. Pokud předvedeme výkon jako minulý týden proti Ústí, není se čeho obávat. Brno má sice dvě prohry, ale sehrálo slušné utkání na USK. Musíme hrát rychle dopředu, jak to předvedl Děčín minulý týden v Brně, který rychlými protiútoky odskočil domácím na třicet bodů."

Věřme, že se naši kluci poučí z nevydařené poslední čtvrtiny v Ostravě, výkonem proti Brnu si usmíří své fanoušky a opět naskočí na vítěznou vlnu. Ještě upozorňujeme, že zápas BK Opava - MMCITÉ Brno začíná v sobotu 1.10.2016 již od 17:00 hod.!!!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.