10. 04. 2018

Náš soupeř ve čtvrtfinále: BK Olomoucko

Play-off začíná, první překážkou ve vyřazovacích bojích je pro Opavu tým Olomoucka.

Play-off začíná, první překážkou ve vyřazovacích bojích je pro Opavu tým Olomoucka.

BK Olomoucko je klubem bez historie. Vznikl jako nástupce týmu Orli Prostějov, který loňskou sezónou kvůli finančním problémům ukončil působení v českém basketbale. Nově vytvořený klub převzal závazky Orlů a také i jejich licenci pro naši nejvyšší soutěž.

Polovinu kádru tvoří bývalí hráči Prostějova, například zkušený pivot Michal Norwa či nadějný rozehrávač Marek Sehnal. Do týmu přišel z Brna veterán Michal Křemen, novými tvářemi se stali Slovinec Jan Močnik, Srb Filip Šepa a Američané Charles Mitchell, Jon-Christopher Fuller a Auston Barnes. Posledně jmenovaný ale odehrál pouze úvodní dvě kola a nahradil ho Darko Čohadarević.

Jednou z největších posil byl ale renomovaný trenér Predrag Benaček, který usedl na trenérském postu po úspěšném působení v Kolíně a který například trénoval Prostějov v sezóně 2004/05. Pro opavské fanoušky může být zajímavé, že sportovním ředitelem a místopředsedou celku BK Olomoucko je bývalý hráč Opavy Michal Pekárek. Tým BK Olomoucko hraje své zápasy v Prostějově, závěr nadstavby odehrál v Olomouci.

Lídry celku jsou Charles Mitchell (19.9 bodu, 10.1 doskoku, val. 23.2) a Jon-Christopher Fuller (19.7 bodu a 5.9 doskoku na zápas, val. 22.2). Charles Mitchell byl také zvolen do nejlepší pětky letošní ligy. Dobře jim sekundují další cizinci Darko Čohadarević, Filip Šepa a Jan Močnik, který je s průměrem 7.0 asistence na zápas v čele tabulky nahrávačů KNBL.

Olomoucko proniklo do skupiny A1 doslova na poslední chvíli a ze šesté příčky se již neodlepilo, když jeho basketbalisté zvítězili v nadstavbě jen dvakrát, z toho ovšem jednou v Pardubicích. Celek z Hané se ale nesmí podceňovat, vždyť v říjnu si z Opavy odvezl výhru 89:86. Od té doby ovšem naši basketbalisté s Olomouckem nezaváhali a včetně pohárových zápasů mají s tímto soupeřem na kontě 5 výher v řadě.

Ovšem že nás nečeká nic lehkého, na to upozorňuje i Petr Czudek. "Začíná play-off, na které jsme se všichni těšili a se střídavými úspěchy jsme dosáhli příjemného umístění na třetím místě po základní a nadstavbové části. Začínáme dvakrát doma se šestým Olomouckem. Musíme mít na paměti pondělní utkání v Děčíně, kde padla domácí tvrz a čtvrtí domácí podlehli pátým Svitavám (pozn.: Svitavy vyhrály i v úterý a vedou 2 - 0 na zápasy).

Soupeřovu útočnou sílu velmi dobře známe a rozhodně jej nepodceňujeme. Je na nás, abychom první dvě domácí utkání zvládli a zadělali tak na úspěch v dlouhatánském čtvrtfinále. Samozřejmě spoléháme na podporu našich fanoušků, které tímto na utkání zveme," řekl k nadcházejícímu úvodu čtvrtfinále náš trenér, který by měl mít k dispozici kompletní kádr.

A opavský kapitán Jakub Šiřina dodává: "Je tady play-off, už není třeba se šetřit. Každý z nás se musí vydat ze všech sil a prodat veškeré své umění. Jen tak můžeme uspět v play-off, které je úplně jinou soutěží, kde vůle a nasazení smazávají dřívější vzájemné výsledky. Doufám, že to před domácím publikem zvládneme."  

Play-off je, jak už bylo řečeno, úplně nová soutěž, v níž se začíná doslova od nuly, ale na straně našich basketbalistů bude stát skvělé publikum, které vytvořením pověstného "žlutého pekla" jistě pomůže převážit misky vah na opavskou stranu!

Úvodní dva čtvrtfinálové zápasy play-off KNBL 2017/18 BK Opava - BK Olomoucko se hrají ve středu 11.4. a ve čtvrtek 12.4., vždy se začátkem v 18:00 hod. Přijďte naše kluky v těžkých bitvách podpořit!!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.