• BK Opava
  • Novinky
  • Náš soupeř ve čtvrtfinále play off: BK Armex Děčín

  18. 04. 2019

Náš soupeř ve čtvrtfinále play off: BK Armex Děčín

Začíná play off Kooperativa NBL ročníku 2018/19 a náš tým jede do Děčína.

Začíná play off Kooperativa NBL ročníku 2018/19 a náš tým jede do Děčína.

Basketbal se v tomto městě začal hrát už na konci roku 1945 a od roku 1947 se Děčín účastnil i regulérních soutěží. Nejvyšší soutěž hráli děčínští basketbalisté poprvé v roce 1974, ale od roku 1993 je Děčín mezi naší basketbalovou elitou již nepřetržitě.

První medaili vybojovali děčínští basketbalisté v sezóně 1997/98. Byl to bronz a stejný zisk si v městě na Labi zopakovali i v sezónách 2008/09 a 2011/12. V letech 2016 - 2018 pak měli v Děčíně "dobu stříbrnou", neboť se vždy dostali do finále, v němž také vždy podlehli Nymburku. V sezóně minulé prohráli ve čtvrtfinále se Svitavami na 2 - 4 na zápasy a skončili celkově pátí.

Po sezóně odešli Lukáš Bažant, Filip Halada a Pavel Houška, s kariérou vrcholového basketbalisty se rozloučil Jakub Houška, který přešel na pozici asistenta trenéra Pavla Budínského. Do týmu naopak přišli Klinton Carlson a Lamb Autrey, kádr rozšířili i mladíci Jonáš Písařík, Jakub Skalička a David Žikla.

Koncem března pak přišlo velké překvapení. U týmu skončil z dosud nespecifikovaných důvodů trenér Pavel Budínský, který tým vedl dlouhých 15 let a na jeho místo angažovali v Děčíně Tomáše Grepla, který poslední tři roky trenérsky působil v německém  Weissenfelsu.

Největším piliřem Děčína je zatím Lamb Autrey, který je nejlepším střelcem, nejlépe doskakujícím hráčem a pochopitelně také hráčem nejužitečnějším. Nejlépe mu zatím sekundují autor 19 bloků Klinton Carlson a Tomáš Pomikálek, tradiční oporou je také rozehrávač Ondřej Šiška.

Děčín si výtečným finišem, v němž v posledních sedmi kolech utrpěl porážku pouze s Nymburkem, vybojoval třetí příčku konečné tabulky skupiny A1, když v posledním kole ve velmi důležitém zápase porazil doma Pardubice 80:69 a v minitabulce se stejně bodujícími Olomouckem a Pardubicemi byl nejlepší.

Naši basketbalisté, z nichž už spadla tíha účasti v Lize mistrů, ale také měli finiš skupiny A1 velice dobrý, takže se dá ve čtvrtfinále očekávat napínavý souboj. S "Válečníky" jsme se střetli v této sezóně již 5x. V KNBL jsme vyhráli jen jednou a to 2.3.2019 doma 70:58. V dalších 3 zápasech jsme podlehli 79:100, 61:77 a 70:78. V semifinále Českého poháru jsme v Novém Jičíně Děčín porazili 82:78.

Opavští nechtějí ponechat nic náhodě a odcestují na sever Čech již v pátek."V pátek po dopoledním tréninku odjíždíme do Ústí, kde budeme do neděle bydlet a trénovat," řekl mi Dušan Štěnička. 

"V sobotu a v neděli nás čeká třetí tým tabulky po nadstavbě A1 Děčín. Nejsme favoritem, takže jedeme překvapit. Chceme odvést na severu kvalitní basket a překazit tak domácím vítěznou šňůru. Kéž bychom měli veselé velikonoční svátky," dodal ještě náš manažer a tiskový mluvčí.

"V posledním zápase nadstavbové části se nám povedlo urvat výhodu domácího prostředí. Čeká nás Opava, která hraje dlouhodobě pospolu a je průběžně doplňována vhodnými typy hráčů. Tým táhne jedna z nejlepších rozehrávačských dvojic Šiřina - Kouřil, jež nám bude dělat problémy. Opava je zkušený tým, který v letošní sezóně nasbíral další cenné zkušenosti v Lize mistrů. Čeká nás těžký soupeř, se nímž se popereme o co nejlepší výsledek," řekl k prvnímu dvojzápasu děčínský trenér Tomáš Grepl.

Věřme, že naši kluci vyválčí alespoň jednu výhru a budou mít veselou nejen nedělní cestu zpět do Opavy, ale i zbytek velikonoc. Zápasy číslo 1 a 2 se hrají v děčínském Sportcentru ARMEX v sobotu 20.4. a v neděli 21.4.2019, vždy se začátkem v 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.