11. 10. 2022

Náš soupeř ve FEC 1/23: Keravnos BC

Na úvod letošního ročníku FIBA Euro Cupu přivítáme ve skupině D kyperský celek Keravnos BC

Klub ze sedmdesátitisícového města Strovolos byl založen již v roce 1926, ale mužský basketbalový oddíl Keravnos vznikl v roce 1964. Klub byl jedním ze zakládajících členů Kyperské basketbalové federace v roce 1966 a v roce 1989 se stal poprvé kyperským šampionem. Své zápasy hraje v hale Costas Papaellinas Arena, která má kapacitu 2000 míst, klubové barvy jsou kaštanová, zlatá, bílá a černá.

Keravnos získal celkem 7 výher v kyperské basketbalové divizi A a 9 v kyperském poháru, v sezóně 2006/07 byl druhý ve FIBA Eurocup Challenge. V letošní kvalifikaci o Ligu mistrů podlehl v semifnále skupiny lisabonské Benfice 65:73 a stejně jako Opava se přesunul do FIBA Euro Cupu.

BCL si ale kyperští basketbalisté zahráli v sezóně  2020/21, kdy skončili v základní skupině bez výhry, když 2x prohráli i s Nymburkem. O sezónu dříve skončil Keravnos ve FIBA Euro Cupu také již v základní skupině. To v sezóně 2017/18 se tým probojoval až do osmifinále, kde podlehl Nižnému Novgorodu.

Hlavním trenérem týmu je Řek Michalis Kakiouzis. V kvalifikaci o Ligu mistrů byli nejlepšími hráči jeho týmu Kypřan Nikos Stylianou (18 bodů), Američan Deondre Burns (16 bodů, 4 asistence, 4 doskoky) a jeho krajan Ousman Krubally (12 bodů, 10 doskoků). Na soupisce jsou ještě Američané Remy Abell, Titus Robinson a Michail Simmons, zbytek týmu jsou Kypřané a Řekové.

Keravnos je zkušený tým, který má zkušenosti z evropských pohárů. Ani naši basketbalisté ale nejsou v Evropě žádnými nováčky a chtějí-li postoupit ze skupiny, musí, zvláště na domácí palubovce, vítězit. "Ve skupině máme kvalitní týmy, ale postup je reálný," okomentoval naše naděje Jakub Mokráň.

Utkání 1. kola skupiny D letošního ročníku FIBA Euro Cupu BK Opava - Keravnos BC se hraje ve středu 12.10.2022, začíná se v 18:00 hod. Přijďte naše basketbalisty v těžkém souboji s úřadujícím kyperským mistrem povzbudit! 
 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.