18. 10. 2022

Náš soupeř ve FEC 2/23: BC Balkan Botevgrad

Ve druhém kole FIBA Euro Cupu se naši basketbalisté představí v bulharském Botevgradu u úřadujícího mistra země

Klub BC Balkan byl založen před 75 lety v roce 1947. Je šestinásobným bulharským mistrem, poslední titul je z loňské sezóny. Čtyřikrát také získal bulharský pohár. Své zápasy hraje v Botevgrad Areně, která má kapacitu 3 500 diváků a otevřena byla v roce 2014. Klubové barvy jsou zelená a bílá.  

Klub několikrát startoval ve FIBA Euro Cupu, nejlépe v tomto směru dopadl v sezóně 2020/21, kdy se probojoval až do čtvrtfinále, kde vypadl s ruským celkem BC Parma, který byl naším soupeřem ve skupinové fázi FEC v loňské sezóně.

Tým trénuje Tony Děčev, v týmu má trojici Američanů, kterými jsou Devante Foster, Ryan Harrow a Calvin Godfrey, dále Španěla Manuela Suareze a Řeka Nikolaose Diplarose, zbytek týmu tvoří bulharští basketbalisté.

Do letošního ročníku FEC vstoupil BC Balkan úspěšně, když vyhrál na půdě levických Patriotů 91:83. Nejlepšími hráči byli Harrow (25 bodů, 7 asistencí, val. 27), Godfrey (16 bodů, 7 doskoků, val. 16) a Ivanov (10 bodů). 

Čeká nás tedy těžký, evropskými poháry prověřený soupeř. Navíc měl úspěšný vstup do FEC, zatímco nám se tak úplně nepovedl. O to větší motivaci budou naši basketbalisté určitě mít, protože výhra v Botevgradu by značně zvýšila naše naděj na postup ze skupiny.

Utkání 2. kola FEC BC Balkan Botevgrad - BK Opava se hraje ve středu 19.10.2022 od 18:15 hod., sledovat jej můžete zde.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.