25. 01. 2017

Naváže Nový Jičín na slavná léta?

Mužský basketbalový tým z Nového Jičína působil naposledy v nejvyšší soutěži v sezóně 2010/11.

Mužský basketbalový tým z Nového Jičína působil naposledy v nejvyšší soutěži v sezóně 2010/11. Pak z finančních důvodů následovalo rozpuštění úspěšného mužstva a působení v krajském přeboru. Po několika hluchých letech se Nový Jičín přes 2. ligu a baráž o tu první stal v minulé sezóně účastníkem druhé nejvyšší basketbalové soutěže mužů. Týmu zůstal věrný například pivot Rostislav Pelikán, který přes skutečnost, že v příštím roce oslaví 40 let, patří k jeho největším oporám.

V Nové Jičíně sáhli i po Radimu Kramném, který ale odehrál (zatím?) jen dva zápasy v říjnu. To ale nebylo vše. Na svůj bývalý klub nezapomněl vrstevník Rosti Pelikána Ondrej Šoška, kterého známe i z působení v Opavě. Ten se objevil v sestavě počátkem prosince a dalším navrátivším se "dobrým holubem" se stal bývalý novojičínský rozehrávač Juraj Gavlák, který tu působil od sezóny 2006/07.

Nový Jičín je sice zatím s bilancí 5 - 10 na 8. místě tabulky 1. ligy skupiny B (východ), ale měl i smůlu, když dvakrát doma podlehl až v prodloužení Šlapanicím a UP Olomouc. I v Opavě v utkání 7. kola bojovali novojičínští basketbalisté (pochopitelně ještě bez Ondry Šošky a Juraje Gavláka) statečně a prohráli s naší rezervou jen 67:75, když se našim klukům podařilo eliminovat Rosťu Pelikána.

Jak je na tom Nový Jičín nyní, to budou moci naši basketbalisté vyzkoušet již tuto neděli 29.1.2017, kdy zajíždí ke svému soupeři k zápasu 16. kola. Začátek zápasu BC Nový Jičín - BK Opava B je v novojičínské sportovní hale v 16:00 hod. a rozhodně je nečeká komorní atmosféra. V Novém Jičíně chodí na prvoligové zápasy vždy kolem ctyř stovek diváků.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.