16. 11. 2020

Návrat po pauze vyšel! Opava porazila Pardubice

Více než měsíc byla Opava bez basketbalu. V pondělí se vrátila domácím zápasem s Pardubicemi. Slezané podali dobrý výkon a vyhráli 85:69.

Opava po více než měsíční pauze šla do utkání s devíti hráči. Východočeši dorazili do Slezska povzbuzeni páteční výhrou nad Děčínem. Domácí celek v první čtvrtině těžil ze střelby z dálky, ofenzivně naladěný byl Švandrlík, který si v úvodních deseti minutách připsal dvanáct bodů. V závěru si došel pro koš s faulem Šiřina a na ukazateli skóre svítil stav 25:19.

Druhou čtvrtinu začal čtyřmi body Bukovjan a Opava utekla na rozdíl jedenácti bodů. Ovšem stačila chvilka a Beksa byla ve hře. Po trojce Švrdlíka to bylo 36:30. Hosté se díky jedné proměněné šestce Slaninou přiblížili na pět bodů – 38:35. Opavský výpadek byl naštěstí jen chvilkový. Slezany podržel trojkou Zbránek. Následně dal dvě šestky Kvapil, poslední slovo v první půli měl Slavík, jenž trojkou vrátil svému týmu desetibodové vedení – 49:39.

Opava po přestávce nedala dvě minuty koš a hosté stahovali, po úspěšné střele Škrance z perimetru to bylo o pět bodů. Na druhé straně se trefili se Šiřina se Zbránkem, a když tvrdě vybojoval balon Slavík a nahrál ho Gniadkovi, bylo to o devět – 55:46. Opavští si stále drželi slušný odstup, pomohli si trojkou, jako v případě Švandrlíka či Kvapila.

Ve čtvrté desetiminutovce se žádný obrat nekonal. Opava si zasloužené vítězství pohlídala a potvrdila druhé místo v tabulce.

BK Opava – BK JIP Pardubice 85:69 (25:19, 49:39, 77:65)

Body: Švandrlík 19, Šiřina 18, Gniadek 13, Kvapil 12, Jurečka, Zbránek po 7, Bukovjan 6, Slavík 3 - Slanina 17, Švrdlík, Vyoral 16, Dunans 8, Potoček, Škranc 5, Heřman 2. Rozhodčí: Hruša, Karafiát, Jedlička. TH: 14/13:26/21. Trojky: 12:4. Doskoky: 32:39. Fauly: 18:20. b