15. 05. 2023

Ohlasy semifinále 3/23 Opava - Nymburk

Před třemi tisícovkami fantastických diváků si Opava připsala druhý semifinálový bod

Přitom většinu zápasu tahali naši za kratší konec provazu, když Nymburk vedl až o 11 bodů. Překlopit skóre se našim basketbalistům podařilo až na konci třetí čtvrtiny a pak si šňůrou 11:0 v té čtvrté vybojovali rozhodující náskok.

"Po prohře se utkání hodnotí špatně. Dnes ale nemohu hráčům vytknout málo bojovnosti. Nechali na hřišti hodně sil. Opava měla velmi vysoké procento trestných hodů a přehrávala nás na doskoku. To byly dva faktory, které utkání rozhodovaly," konstatoval po utkání Láďa Sokolovský.

"Velmi vyrovnané utkání. My jsme si vytvořili náskok rychlými protiútoky, ale Opavě se podařilo toto zastavit. Měli jsme problém s fauly a domácí to trestali trestnými hody. Zítra je další utkání, na které se musíme soustředit, abychom ho zvládli lépe," doplnil trenéra Lamb Autrey.

To Kryštof Vlček mohl být spokojen: "Úžasný zápas, do kterého lépe vstoupil Nymburk a vypracoval si dvouciferný náskok. My jsme ale ohromnou bojovností postupně získávali půdu pod nohama. Ve čtvrté čtvrtině nám konečně něco padlo z dálky a ohromní fanoušci nás dotlačili k vítězství. Měli jsme lepší procento trestných hodů a výrazně lépe jsme doskakovali. Utkání se odehrálo ve sportovním duchu, což je zásluha obou týmů."

Poklonu divákům vysekl i Filip Zbránek: "S takovými fanoušky se snad ani nedá prohrát. I když jsme zpočátku prohrávali, tak nás neustále povzbuzovali. Doufám, že i zítra dorazí hodně lidí a povedeme 3-1."

Při vyrovnaných dvojkách (37/21 - 31/18) měl Nymburk přesnější trojky (27/5 - 32/9), ale naši tentokrát zářili z čáry trestného hodu, když minuli pouze jedinou šestku (28/27 - 21/14). Ovládli jsme doskok (47 - 30, z toho útočné 18 - 9) a trestali z druhých šancí (14 - 9). Při vyrovnaných ziscích (5 - 6) a ztrátách (14 - 13) převážila síla naším lavičky (30 - 18). I týmový koeficient hovoří jasně: Opava 105, Nymburk 75.

Výhru nejvíce podpořili Filip Zbránek 16 body (dvojky 5/5, TH 6/6), 5 doskoky, jednou asistencí a dvěma bloky (val. 25) a Kuba Šiřina 17 body (TH 8/8), 6 doskoky, 6 asistencemi a 8 získanými fauly (val. 21). Honza Švandrlík přidal 13 bodů, 5 doskoků a 1 asistenci, Kuba Mokráň 12 bodů a 6 doskoků.

Po třech zápasech tedy vedeme 2 - 1. Nyní je potřeba nedělní výhru potvrdit i dnes. Očekává se opět "full house", takže o podporu budou mít naši kluci postaráno. Teď už to bude záležet na nich. Jak řekl Filip Zbránek: "Musíme dobře zregenerovat, dobře se vyspat, dobře se najíst a hlavně zítra vyhrát."

Semifinále č. 4 BK Opava - ERA Basketball Nymburk se hraje v pondělí 15.5.2023, začátek je opět v 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.