• BK Opava
  • Novinky
  • Nebylo to dobré, takhle se o diváky nehraje, zlobil se Petr Czudek

  29. 02. 2024

Nebylo to dobré, takhle se o diváky nehraje, zlobil se Petr Czudek

Opavští basketbalisté sice Kolín porazili 92:80, nicméně kouč Slezanů měl ke spokojenosti daleko.

Středočeši dorazili do Slezska v oslabené sestavě. V úvodu měl favorit navrch, rychle vedl 8:0. Jenomže pak vypadl ze hry a přišlo trápení. Domácí výběr nakonec ve čtvrté části zabral a povinné vítězství získal. „Nebylo to z naší strany dobré. Už dlouho jsem v opavské hale neslyšel, aby diváci pískali. Musím říci, že jejich nespokojenost byla oprávněná. Takto se o přízeň fanoušků nehraje,“ přiznal po zápase opavský kouč Petr Czudek.

Opavští měli do zápasu dobrý vstup. „Začali jsme velmi dobře. Byla tam energie, vedli jsme 8:0, nechyběla nám agresivita na balon. Jenomže pak jsme úplně přestáli hrát. Najednou jsme nedávali otevřené střely, chyběla nám trpělivost,“ byl naštvaný kouč BK Opavy. Favorit měl i tak ve své hře světlé momenty. „Dobře jsme doskakovali. V prvním poločase jsme měli šestnáct útočných doskoků, což je krásné číslo. Výsledkově jsme ale byli po první půli minus jedna,“ podotkl Petr Czudek.

Úřadující mistr zlomil odpor Geosanu definitivně ve čtvrté čtvrtině. „Z dálky se začal trefovat Martin Gniadek, k němu se přidal Kuba Mokráň, který si přivezl dobrou formu z reprezentace. Ve středu byl našim nejlepším hráčem,“ chválil trenér slovenského pivota.

Opavští mají dlouhodobé problémy po reprezentačních pauzách. „Přitom jsme si řekli, co chceme hrát, nebylo to ale dobré. Soupeř přijel v oslabené sestavě, hrál bez zábran, z naší strany tam byly chyby. Měli jsme devět ztrát za poločas, a to je velké číslo. S takovým výkonem bychom neměli v dalších utkáních A1 šancí zápasy vyhrávat,“ uvědomuje si Petr Czudek.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.