• BK Opava
  • Novinky
  • Nedělní nezdar je zapomenut. Opava jasně zdolala Pardubice

  07. 05. 2018

Nedělní nezdar je zapomenut. Opava jasně zdolala Pardubice

Ve čtvrtém semifinále Opava Východočechy s přehledem porazili 83:65 a vede 3:1 na zápasy.

Po dnešním utkání je jasné, že páté utkání semifinálové série play-off Kooperativy NBL mezi opavskými basketbalisty a Pardubicemi může být tím, v němž si Slezané zajistí postup do finále proti Nymburku. Ve čtvrtém semifinále totiž Východočechy s přehledem porazili 83:65 a vedou 3:1 na zápasy.

Naši borci měli vlažnější vstup do utkání a potom, co se bodové rozpětí mezi oběma týmy natáhlo na sedm bodů, vzala si opavská lavička time. Taktická porada šla Opavákům k duhu a Pardubice začaly stahovat. Na palubovce byly k vidění pěkné basketbalové věci. Například když přihrávka Jakuba Šiřiny našla Václava Bujnocha a druhý zmíněný zády ke koši prohodil míč obroučkou.

Hodně cítit byla také přítomnost Miroslava Kvapila, který svým důrazem dělal Východočechům velké problémy.

Opět skvělé publikum připravilo bouřlivou atmosféru a hnalo svůj celek dopředu. Opava oproti včerejšímu klání přidala a někteří basketbalisté hráli na hranici sebeobětování. Urputně bránili, ochotně podstupovali tvrdé souboje a pro balony se vrhali i přímo na palubovku.

Závěr poločasu měli Slezané skvělý. Dařilo se hlavně při střelbě z perimetru. Trojky zaznamenali Jakub Šiřina s Luďkem Jurečkou a domácí najednou vedli o třináct bodů. O přestávce po prvních dvou čtvrtinách platil stav 37:24.

Zápas ve vysokém tempu pokračoval také ve třetí čtvrtce. Slezané nepouštěli hosty do kontaktu. Nepříjemně ovšem vypadal pád Radovana Kouřila při nájezdu na koš. Palubovku musel opustit a masér Petr Kivorchian mu na lavičce zaledoval zápěstí pravé ruky.

Tou dobou ovšem Beksa mohutně stahovala a v jednu chvíli Opava vedla o pouhý bod. V pravý čas ovšem našim klukům zafungovala střelba za tři. Před závěrečnou periodou to bylo 52:45.

Závěrečná čtvrtka nabídla vskutku zajímavou podívanou. Opavští opět začali přesně pálit z perimetru. Na palubovce v té chvíli doslova čaroval Martin Gniadek, jenž sázel trojky, dvojky, šestky a dařilo se mu i na doskoku. Také se ze svých úspěšných počinů emotivně radoval, což ještě více rozbouřilo skvělé publikum. Domácí nakonec zvítězili 83:65.

„Opava do zápasu vstoupila s mnohem větší energií než včera. Domácí dobře napichovali naši obranu a posouvali si balon na perimetru. Zaznamenali také třináct trojek. V tomto utkání jsme udělali více špatných rozhodnutí,“ komentoval pardubický trenér Tomáš Bartošek.

Jeho protějšek na opavské lavičce Petr Czudek pak dodal: „Zápas jsme uchopili jinak než včera, ze začátku to byla křeč, ale nedopustili jsme, aby Pardubice opět bodově odskočily. Kluci přeprali trenky a triko, energie tam opravdu byla. Když chcete jít za balonem, tak jsme měli míče, které jsme ve třetím semifinále neměli. Jednalo se o bojovný upracovaný výkon. Radim Klečka to vzal na sebe, v závěrečné čtvrtině Martin Gniadek, který se celý zápas trápil, vstřelil třináct bodů. Musím poděkovat hráčům i také divákům.“

BK Opava – BK JIP Pardubice 83:65 (18:19, 37:24, 52:45)

Body: Klečka 21, Šiřina 18, Gniadek 15, Kvapil 10, Bujnoch 8, Dragoun 6, Jurečka 3, Kouřil 2 – Spearman 24, Pandula 11, Kohout 9, Švrdlík 8, Welsch 6, Kent 3, Nečas a Půlpán 2. Rozhodčí: Vyklický – Hruša, Salvetr. Fauly: 20:18. TH: 10/16:17/20. Trojky: 13:6. Doskoky: 41:42. Hráč utkání: Radim Klečka. Stav série: 3:1. 

Fotografie z utkání

Ohlasy trenérů po utkání

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.