• Novinky
  • Nejvyšší návštěva sezony v Opavě, domácí padli s Nymburkem

06. 03. 2022

Nejvyšší návštěva sezony v Opavě, domácí padli s Nymburkem

Skvělý sport byl k vidění v neděli v Opavě. Domácí basketbalisté hostili Nymburk a pořádně ho trápili. V dobrém světle se ukázali opavští fanoušci, těch dorazilo skoro čtrmíct stovek a vytvořili doslova elektrizující atmosféru.

Slezané nakonec prohráli 88:102. Slušně zaplněná hala sledovala od úvodních minut zajímavý basketbal. Skóre odšpuntoval Šiřina. Středočeši měli v prvních pěti minutách jediného střelce, a to Kříže, který obstaral všech sedm bodů. Opavští se trefovali i z dálky. Z perimetru se prosadili Slavík, Švandrlík a Gniadek. Za stavu 16:7 si vzal hostující kouč time. Hned po něm nevyšel Nymburku útok a Švandrlík další trojkou zvyšoval už na 19:7. Slezané dál pokračovali v krasojízdě, čtyři body v řadě zapsal Šiřina – 26:13.

V závěru první desetiminutovky si vzal slovo Ross a díky němu hosté část opavského náskoku vymazali. Hned v úvodu druhého hracího období stáhl Ross opavské vedení na rozdíl jediného bodu – 28:27. A když dopíchnul míč do koše Kovář, vedl Nymburk 32:30. Opavě vrátil vedení zpět trojkou Šiřina. Velká bitva pokračovala. S chutí hrál Šiřina, který měl po patnácti minutách na kontě patnáct bodů. A opavský kapitán řádil dál. Po dalších dvou bodech domácího kapitána vedli Opaváci 48:41 a hala byla ve varu. První poločas zakončil opavský tým exkluzivně, do šaten odcházel s vedením 55:42.

Druhý poločas začaly trojky na obou stranách. Šiřina byl stále k nezastavení. Hruban stáhl vedení Opavy na sedm bodů a když se z dálky prosadil Benda, bylo to 67:65. V kritických chvílích pomohl Opavským trojkou Kouřil, vzápětí se z perimetru trefil Kvapil – 77:70. Nymburk se chvíli na to přiblížil na dva body. V úvodu čtvrté čtvrtiny poslal favorita do vedení trojkou Kovář. Nymburk se uklidnil a brzy šel do vedení 85:79. Nakonec zápas dotáhl do vítězného konce.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - ERA Basketball Nymburk 88:102 (28:23, 55:42, 77:76)

Body: Šiřina 29, Markusson 20, Kouřil 11, Gniadek 7, Švandrlík 6, Slavík 6, Zbránek 3, Kvapil 3, Jurečka 3 - Harding 30, Ross 19, Routt 9, Hruban 9, Benda 8, Kříž 8, Tůma 5, Váňa 3, Gak 2 .

Rozhodčí: Blahout, Kapaňa, Vondráček. TH: 21/26:23/28. Trojky: 13:11. Doskoky: 32:32. Fauly: 28:24. Diváci: 1353.