15. 07. 2016

Některé změny v kádrech týmů KNBL

Do zahájení prvního kola KNBL 2016/17 sice chybí dva měsíce, ale managementy týmů nezahálí.

Do zahájení prvního kola KNBL 2016/17 sice chybí dva měsíce, ale managementy týmů nezahálí.

Opava zatím hlásí pouze příchod mladého rozehrávače Radovana Kouřila, ale v jiných týmech je pohyb větší. Do Děčína se po 4 sezónách v Nymburku vrací Pavel Houška, skončil tam ale Nathan Carter a trochu překvapivě i Luboš Stria, o dalším osudu pivota Jiřího Jelínka v Děčíně jednali, ale podle posledních zpráv zamířil do celku nováčka slovenské ligy MBK Handlová. USK Praha sice opustil pivot Igor Josipović, ale Sovy našly náhradu v šestadvacetiletém Chorvatovi Mladenu Promoracovi (210 cm, 103 kg), který naposledy působil ve slovinském celku Rogaska Crystal. Tým povede i nadále svérázný trenér Mirsad Alilović.

V Pardubicích udrželi v týmu Josepha "Jobiho" Walla i Lamba Autreyho, nově přichází na pozici 2 Dominez Burnett, který měl výborné průměry na Davenport University a Pardubice budou jeho prvním evropským působištěm. Další změny už nenastaly a "Beksa " se již chystá na Euro Cup, v němž se pokusí probít z kvalifikace do základní fáze.  Zajímavé posily hlásí z Kolína. Tam přišel z Ostravy nejprve 5. nejužitečnější hráč minulého ročníku Garret Kerr, koncem června pak oznámili v Kolíně i příchod dosud ostravského Adam Číže. Navíc na další tři roky podepsal v Kolíně nejlepší střelec Geosanu Bojan Bakić, takže Kolín bude v nadcházejícím ročníku velmi silný.

Prostějov opustil kromě Radovana Kouřila také Brett Roseboro, který měl vysoké finanční požadavky a nakonec skončil v uruguajském celku Capitol Motevideo. Do Ústí přestoupil David Šteffel, po zahraničním angažmá se ohlíží Lukáš Palyza, který ale nevylučuje, že na Hané setrvá i v další sezóně. Vedení Orlů zatím na doplnění kádru pracuje, ale počítá se s tím, že větší prostor dostanou vlastní odchovanci.

O změnách v dalších týmech přineseme informaci později.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.