• BK Opava
  • Novinky
  • Nesmíme se nechat zpomalit, nabádá před Kolínem David Zach

  06. 01. 2024

Nesmíme se nechat zpomalit, nabádá před Kolínem David Zach

První domácí zápas v roce 2024 čeká v sobotu na opavské basketbalisty. Slezané přivítají nevyzpytatelný Kolín.

Středočeši se momentálně nacházejí ve víru hráčských změn. Trenér Predrag Benaček přivítal dvě nové posily. Na soupisku byli dopsáni Milenko Veljković a Zdravko Bošković. „Kolín se momentálně nachází v bouřlivé situaci tykající se jeho kádru. Začalo to už před Vánocemi odchodem Petráše. Do toho se jim zranil ústřední střelec Smith. Byli tak nuceni soupisku doplnit o dva hráče, a to na pozice 4 a 5,“ přišel s první sondou do kolínského kádru David Zach, asistent trenéra Petra Czudka.

„Měl by skončit i další rozehrávač, a to Redparth,“ dodal asistent Petra Czudka. Tyhle změny se promítají i do výsledků Geosanu. „Jejich výsledky jsou nevyrovnané. Mají to jak na vlnách,“ konstatoval člen opavského trenérské štábu. Klíčovým mužem Kolína je Adam Číž, rozehrávač s ostravskými kořeny. „Uvidíme, jak na tom bude zdravotně. V utkání s Nymburkem měl problémy s třísly. Vypadá to, že není úplně zdravotně v pohodě, to by mohla být voda na náš mlýn,“ míní David Zach a jedním dechem dodává: „Na druhou stranu Adam je výborný hráč a i když není úplně v pohodě, dokáže být pořád nebezpečný. Je jasné, že s ním roste a padá výkon Kolína. Opět bude stěžejním tématem utkání.“

A co by mohlo na Středočechy platit? „Kolínští se hodně vytyčují tím, že hrají pasivnější obranu, moc se nepředřou. Spíše hrají chytře, než kdyby se někam honili. Spoléhají právě na tu chytrost rozehrávačů a na další hráče, kteří se snaží být solidní v exekuci. Dost často se schovávají do zóny,“ komentuje David Zach herní styl sobotního soupeře.

„My jsme se ve venkovním utkání s nimi hrozně trápili a zbytečně jsme podlehli jejich pasivní hře. Od první minuty musíme být dominantní, nesmíme se nechat zpomalit. Chceme se prezentovat naším náročným basketbalem, na který není Kolín připraven,“ zakončil David Zach. Utkání začíná v 17 hodin, prodej vstupenek probíhá na TICKETPORTALU a sledovat ho můžete na TV COM.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.