13. 02. 2019

Nevyšla nám druhá čtvrtina

Stejně jako v poháru s Děčínem, tak i ve středu v Pardubicích se nám podařilo nabrat sedmnáctibodové manko.

Stejně jako v poháru s Děčínem, tak i ve středu v Pardubicích se nám podařilo nabrat sedmnáctibodové manko. Bohužel tentokrát slavil vítězství soupeř, a to 80:74.

V opavské sestavě se objevil uzdravený Radim Klečka, naopak chyběli Martin Gniadek s Kubou Šiřinou. V úvodní čtvrtině jsme ještě s Beksou drželi krok, druhá nám utekla. Přesto jsme se dokázali do zápasu vrátit. Energii do hry přinesl Slavík. Ve čtvrtém hracím období se nám podařilo dokonce vyrovnat, bohužel přišly tři nepovedené útoky. Půlpán dal těžkou trojku, Beksa se uklidnila a výhra zůstala na východě Čech.

„Pardubice začaly s lehkostí, kdežto my jsme se na vše nadřeli. Ve druhé čtvrtině nás Pardubice úplně přejely. Po poločase nás do hry vrátil aktivně hrající Slavík. Bohužel, když jsme dostali skóre na remízu, neproměnili jsme tři útoky. To na druhé straně výborně hrající Půlpán trefil trojku a domácí se uklidnili. Půlpán společně s Pavlovičem byli strůjci úspěchu Pardubic, hlavně první jmenovaný vydržel rychlé tempo téměř 39 minut,“  uvedl asistent trenéra Opavy Kryštof Vlček.

Pardubice – BK Opava 80:74 (29:25, 49:34, 63:58)

Body: Pavlović 19, Půlpán 16, Kohout 10, Švrdlík 9, McGaughey, Potoček po 8, Nečas, Svoboda po 5 - Kouřil 17, Klečka, Slavík po 11, Bujnoch 10, Švandrlík 8, Zbránek 5, Bukovjan, Dragoun, Kvapil po 4. Rozhodčí: Blahout, Nejezchleb, Jedlička. TH: 20/13:16/16. Trojky: 7:8. Doskoky: 48:38. Fauly: 15:2. Diváci: 713.