22. 04. 2017

Nevyšlo to, bude šestý zápas

Čtvrtfinálová série mezi pražskými Vysokoškoláky a Opavou se protahuje. Pražané doma vyhráli a hrát se bude ve středu v Opavě.

Čtvrtfinálová série mezi pražskými Vysokoškoláky a Opavou se protahuje. Pražané doma vyhráli a hrát se bude ve středu v Opavě.

Opava nezačala na Folimance špatně. Po trojce Šiřiny vedla 7:2. Už v prvním minutě měl navíc Jaromír Bohačík dvě osobní chyby a vše vypadalo dobře. Pražané se dokázali zvednout. Jejich povadlý prapor zvedl Šafarčík, po jehož trojce vedly Sovy 18:16, za soupeře s klaksonem vyrovnával Bujnoch. Druhá desetiminutovka Opavským vůbec nevyšla. Neskutečně se trápili se střelbou, kterou měli okolo třiceti procent, nešel jim ani doskok. Vysokoškoláci si začali budovat náskok, který Bohačík v závěru posunul až na patnáct bodů.

Naši chlapci se snažili, bohužel s výsledkem již nic neudělali a série se přesouvá do Opavy. „Soupeř nám ukázal, jak se hraje play off,“ poznamenal Petr Czudek. „Hrál agresivně, možná někdy až za hranou. V první čtvrtině jsme to ještě ustáli, ve druhé už ne. V této pasáži nás domácí přejeli. Kluky musím pochválit, že dál bojovali, bohužel domácí už vítězství nepustili,“ zakončil trenér.

USK Praha – BK Opava 70:56 (18:18, 45:30, 60:47)

Body: Michal Mareš  14, Bohačík  13, Šafarčík 12, Primorac  9, Feštr, Madsen  po 6,  Křivánek, Štěrba po 5 – Šiřina, Klečka 13, Blažek  7, Bujnoch  6, Zbránek  5, Cvek,  Gniadek, Kouřil po  3, Kvapil  2. Rozhodčí: Dolinek, Vondráček, Nejezchleb. Fauly: 28:20. TH: 19/11:22/15. Dvojky: 30/16:38/10. Trojky: 27/9:24/7. Doskoky: 47:33. Diváci: 1239.