12. 11. 2016

Nový Jičín Opavě vzdoroval

Sedmé kolo první ligy přivedlo do Opavy nováčka z Nového Jičína.

Sedmé kolo první ligy přivedlo do Opavy nováčka z Nového Jičína. Očekávaný nájezd novojičínských fanoušků se nekonal, takže o atmosféru se starali hlavně opavští bubeníci. Samotný zápas  začal vedením hostů, ale stav 0:2 byl jediným okamžikem, kdy vedli. Pak pomalu přebírali otěže naši basketbalisté a po první čtvrtině vedli o 6 bodů, když zaujal například blok Mirka Kvapila na Rosťu Pelikána, jinak nebyla úroveň hry nijak valná.

Bohužel úroveň hry se nezvedla ani po krátké pauze a i když si Opava udržovala stále vedení, dostali se hosté několikrát na dostřel. První poločas zakončil ukázkový dunk Mirka Kvapila a domácí šli do šaten s náskokem 9 bodů - 35:26. Zajímavostí bylo, že ani jednou neskórovala hlavní novojičínská opora Rosťa Pelikán.

Když ve druhém poločase narostlo vedení Opavy až na 12 bodů, zdálo se být rozhodnuto. Nový Jičín ale nic nevzdal a 5 minut před koncem byl stav jen 65:61. Pak ale domácí zabrali, vrátili na svou stranu vedení o 12 bodů a hosté v závěru již stav jen upravili do přijatelnější podoby.

"Čekali jsme klidnější průběh, ale soupeř nehrál špatně, výborný zápas zahrál Jakubů a Janík s Omaníkem. Nám se nedařila střelba, nešly trojky a šestky byly tragické, takže jsme nakonec rádi za vítězství. Zahráli si nakonec všichni, takže mladí hráči mohli opět sbírat cenné zkušenosti. Také zjistili, že nic nepůjde samo a že rozdíl mezi nováčkem a vítězem 1. ligy nemusí být velký," zhodnotil zápas Petr Valeček.

Zajímavostí zápasu byl trojnásobný double-double opavských hráčů. Byli to Mirek Kvapil (15 bodů, 10 doskoků, 3 bloky), Vašek Bujnoch (13 bodů, 12 doskoků) a Rosťa Dragoun (10 bodů, 10 doskoků, 4 asistence).

BK Opava B - BC Nový Jičín 75:67 (19:13 35:26 56:45)
Body: Kvapil 15, Dihel Jiří 14, Bujnoch 13, Dragoun 10, Klečka 8, Kopf 5, Kurečka Šimon 5, Martikán 3, Mičunek 2 - Janík 15, Omaník 10, Jakubu 9, Rudolf 8, Medek 7, Kelar 6, Panák 4, Pelikán 4, Pindroch 4
Diváků: 75

Příští zápas sehraje naše rezerva opět na domácí palubovce. V pátek 18.11.2016 bude od 19:00 hod. hostit celek Basketbal Olomouc.