• BK Opava
  • Novinky
  • Nymburk má slušnou formu, my ale chceme uspět, řekl David Zach

  27. 01. 2024

Nymburk má slušnou formu, my ale chceme uspět, řekl David Zach

Bezesporu zajímavý basketbal bude v neděli k vidění na opavské palubovce. Úřadující mistr v rámci čtvrtfinále Českého poháru hostí Nymburk. Středočeši jsou momentálně v laufu, což ukázali ve středečním duelu FIBA EUROPE CUPU, když na domácí palubovce porazili španělskou Zaragozu 70:64 a vedou svou skupinu.

„Pro celé české basketbalové prostředí se bude jednat o zápas měsíce ledna,“ míní David Zach, asistent opavského trenéra Petra Czudka. „Ukáže se plno neznámých a také to, zda my jsem schopni po dvou letošních porážkách Nymburk porazit. Když pominu zápas v Děčíně, tak Nymburští jsou ve formě. Zvládají zápasy jak v české lize tak i na mezinárodním poli,“ podotkl člen opavského trenérského štábu, který má také na starosti monitoring soupeřů.

„Nymburk k nám jede v roli favorita a pro nás není lepší moment, než v neděli ukázat naši sílu,“ zdůraznil David Zach. Opavu opustil po vítězství v Děčíně americký rozehrávač Marques Rashaad Townes, zdravotní problémy nepustí do hry kapitána Jakuba Šiřinu. „Určitě je to věc, kterou musíme řešit. Není to ale tak, že bychom se jí museli nějak extrémně obávat. Myslím si, že to není tak, že bychom měli na pozici rozehrávače pouze Radovana Kouřila a pak nikoho. Je tady Radek Farský, který hraje na pozici 2/1, takže může také rozehrávat. Plus máme další křídla, která jsou schopna alternovat v dalších akcích,“ poznamenal David Zach.

Silnou zbraní Středočechů je rychlý protiútok, ze kterých dává hodně bodů. „Je potřeba se na to připravit. Na trénincích se o tom bavíme. Děláme cvičení, abychom se na to připravili. Budeme to probírat na videu. Není vůbec jednoduché se na to adaptovat. Pokud se nám to ale podaří, tak šance na vítězství bude značná,“ zdůrazňuje opavský asistent.

Klíčem úspěchu je dobrý začátek. „Pokud se nepletu, tak když jsme Nymburk porazili, tak vždy jsme měli dobrou první čtvrtinu. Takže tak musíme přistoupit i k nedělnímu utkání,“ zakončil David Zach. Zápas má začátek v 16 hodin, vstupenky lze zakoupit na TICKETPORTALU.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.