10. 02. 2021

Nymburk nedal Opavě šanci

V poháru končíme už ve čtvrtfinále.

Opava se nedokázala s těžkým losem poprat a s favorizovaným Nymburkem prohrála 72:128. Účastník Ligy mistrů byl v laufu, šla mu střelba z dálky. Výběr trenéra Petra Czudka mu vzdoroval pouze v první čtvrtině.

"Nymburk se bavil basketbalem. Hrál v plném složení a celý zápas na plný plyn," řekl Kryštof Vlček. "Vycházela mu střelba z dálky, dobře mu hráli cizinci," uznal mladý kouč.

V první čtvrtině to vypadlo, že by Slezané mohli něco uhrát. "Jenomže pak nám nešla obrana. Domácí si vytvořili náskok a bylo rozhodnuto," poznamenal Vlček. "Musím vyzdvihnout výkon Bukovjana, dobře zahrál i Mička. Škoda zranění Slavíka, který si udělal výron v kotníku," řekl ještě parťák Petra Czudka.

Opavu nyní čeká téměř třítýdenní pauza, neboť vedle poháru je na programu ještě reprezentační přestávka.

BK Opava – ERA Basketball Nymburk 72:128 (25:28, 42:64, 56:99)

Body: Bukovjan 18, Gniadek, Šiřina po 13, Kvapil, Mička po 7, Zbránek 5, Páleník 3, Jurečka, Slavík, Švandrlík po 2 - Dalton 19, Obasohan 16, Zimmerman 15, Harding, Prewitt po 14, Benda Petr, Hruban po 11, Tůma 8, Kříž 7, Palyza 6, Kovář 5, Rylich 2. Rozhodčí: Blahout, Nejezchleb, Pokorný. TH: 13/8:27/23. Trojky: 12:17. Doskoky: 33:38. Fauly: 22:20.