26. 04. 2018

O finále s Pardubicemi

Letošní "bláznivé" čtvrtfinále play-off ve středu skončilo a začnou přímé boje o finále.

Letošní "bláznivé" čtvrtfinále play-off ve středu skončilo a začnou přímé boje o finále.

Bez sportovních i administrativních problémů postoupil podle očekávání Nymburk, když vyřadil Kolín 4 - 0 na zápasy. Stejným poměrem sice postoupila v souboji s Olomouckem i Opava, ale po dobře známých a i v USA probíraných okolnostech potřebovala na 4 výhry 5 hracích dnů.

Do semifinále se letos nepodívá Děčín. Vicemistr posledních sezón bojoval se Svitavami a prohrál úvodní dva domácí zápasy. Za stavu 0 - 3 sice odvrátil dva mečboly, ale šestý zápas ve Svitavách si už domácí pohlídali a poměrem 4 - 2 postoupili do semifinále, v němž se střetnou s mistrovským Nymburkem.

Duel druhých Pardubic a sedmého Ústí nad Labem se dokonce natáhl na maximální počet zápasů. Sluneta vedla 1 - 0 a 2 - 1, v šestém zápase doma stáhla v poslední čtvrtině patnáctibodové manko a vynutila si sedmý zápas. Ten už ale na domácí palubovce pro sebe získala Beksa a slavila postup.

Ústečtí basketbalisté ale ukázali cestu Opavě, protože právě Pardubice budou naším semifinálovým soupeřem. Hraje se opět na 4 vítězné zápasy. Zahajujeme před televizními kamerami v Pardubicích ve středu 2.5. se začátkem v 18:00 hod., ve čtvrtek 3.5. se od 18:00 hod. hraje druhý zápas.

Do Opavy se přesune semifinálová série v neděli 6.5., čtvrté semifinále je na programu v Opavě v pondělí 7.5.2018. Oba zápasy začínají tradičně v 18:00 hod., i když případný televizní přenos může začátky ještě poupravit. Nebude-li rozhodnuto, pokračuje se systémem jednoho zápasu střídavě na palubovkách obou soupeřů, tedy 10.5. v Pardubicích, 13.5. v Opavě a 16.5. v Pardubicích.

Tolik tedy první informace o semifinále play-off Kooperativa NBL 2017/18. Věřme, že naši kluci neztratili delším odpočinkem zápasový rytmus a proti Pardubicím podají stejně soustředěné výkony jako proti Olomoucku.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.