• BK Opava
  • Novinky
  • Odchovanci opavského basketbalu bojovali v Chance 3x3 tour

  27. 07. 2020

Odchovanci opavského basketbalu bojovali v Chance 3x3 tour

Tým odchovanců opavského basketbalu se probojoval až do národního finále soutěže Chance 3x3 tour

Tým odchovanců opavského basketbalu (ve složení Mikuláš Pavlík, Jonáš Kavan, Kryštof Kavan, Petr Lazecký) se napříč všemi kvalifikačními turnaji dostal až do národního finále soutěže Chance 3x3 tour, která se konala na půdě Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze.

Hned v prvním zápasu změřili síly s elitním mužstvem, ve kterém nastoupili bývalí hráči opavského Áčka (Dygrýn O., Kratochvíl J.). V tomto dramatickém duelu, do kterého opavští nastupovali jako jednoznačný outsideři, podali velmi kvalitní výkon. Na vítězství to bohužel nestačilo. Zkušený tým Humpolec Bernard si pohlídal koncovku a vyhrál v poměru 19:13.

V dalších dvou utkáních tým smolně podlehl prvně domácímu družstvu FTVS (18:21) a v posledním zápase družstvu Sokola Pražského (17:20). Na to, že se jednalo o první ročník soutěže Chance 3x3 tour, do které se tento mladý tým zapojil, nemusí se za své výkony vůbec stydět. Ve dvou kvalifikačních kolech pomohl týmu k postupu také bývalý hráč opavského týmu Adam Robenek.

Na příští rok si mladý tým z Opavy klade ještě větší ambice.
 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.