08. 05. 2022

Ohlasy SF 4/22 Brno - Opava

Co se nepodařilo v pátek, vyšlo v sobotu. Máme tři zápasy na jednu výhru a postup do finále

Dobře jsme začali a vedli až o 14 bodů. Soupeř ale do půle srovnal, ovšem rozhodla poslední čtvrtina. Šňůra 13 bodů nás poslala do dvouciferného vedení a to už naši basketbalisté uhájili.

"Bylo to vyrovnané a těžké utkání, rozhodla bodová šňůra Opavy na začátku čtvrté čtvrtiny, kdy nám utekla na 13 bodů. Probral se Šiřina, který zahrál velmi dobře, ale pokud chceme postoupit, stejně musíme v Opavě vyhrát, takže nic nebalíme a pojedeme do Opavy zvítězit," neztrácel po zápase optimismus asistent Martin Vaněk.

"Prohra nás mrzí, oproti včerejšímu zápasu jsme zlepšili obranný doskok, bojovali jsme celé utkání, chybělo štěstí. Věřím, že v Opavě to zvládneme," doplnil mladý náhradník Tomáš Jansa.

Na tiskovku při naší výhře nemusel Petr Czudek, takže vše zhodnotil Kryštof Vlček: "Nezačali jsme úplně dobře, ale nakonec první čtvrtina patřila nám. Dostali jsme se do hry hlavně díky Filipu Zbránkovi. Brno se dostalo zpět na konci druhé čtvrtiny. V první půli nezahrál Gumbs, který se ale chytil ve druhé půli. Dobře zahrál Gniadek, hlavně v obraně, trefil pak i nějaké důležité střely. Výborně hrál Šiřina, pobyt na hřišti s plus 26 body je neskutečný. Rozhodli jsme týmovým výkonem. Děkuji fanouškům, stav 1-1 po dvou zápasech v Brně je spravedlivý."

"Výhra se nerodila lehce, byly tam situace, kdy jsme mohli odskočit, ale Brno se přitáhlo zpět. Dnes jsme dělali méně chyb a vezeme si domů vítězství," přidal svůj pohled jeden z klíčových mužů SF č. 4 Filip Zbránek.

Střelba byla vyrovnaná (dvojky 38/22 - 43/24, trojky 27/7 - 28/7, šestky 18/16 - 21/18). Měli jsme ale více zisků (6 - 9) a méně ztrát (12 - 10). Opět jsme domácí přeskákali (36 - 43), přesto body z druhých šancí dopadly 12 - 11. Brno získalo více bodů z rychlých protiútoků (18 - 10) i z bodů laviček (32 - 19). Důležitý byl ale konečný stav 81:87.

Další skvělý zápas odehrál Filip Zbránek. Zelo zaznamenal 19 bodů (dvojky 5/5, šestky 7/6, 3 doskoky, 8 získ. faulů, val. 27). Na modus double-double najel opět Matty Markusson (18 bodů, 10 doskoků, 2 zisky, val. 26), vzrůstající formu potvrdil Kuba Šiřina (19  bodů, 2 doskoky, 4 asistence, val. 19). 

Za asistence skvělých opavských fanoušků jsme tedy získali třetí bod a semifinálový mečbol můžeme, stejně jako s USK ve čtvrtfinále, proměnit doma. Semifinále č. 5 BK Opava - Basket Brno se hraje v Opavě v úterý 10.5.2022, začátek zápasu je tradičně v 18:00 hod.

Všichni věří, že v Opavě opět padne divácký rekord této sezóny a žluté peklo dotlačí naše kluky do finále. 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.