02. 02. 2023

Ohlasy čtvrtfinále ČP 2023 Opava - Ústí

Ani druhý zápas s Ústím se nevydařil a Opava se loučí s vidinou pohárové obhajoby

Tentokrát jsme vedli jen po úvodním rozskoku, pak zcela převzalo iniciativu Ústí, které nás zasypalo trojkovou smrští. Zatímco hosté měli v poločase úspěšnost trojek přes 60 %, naši pouze 15 %. Vedení Pand postupně narostlo až 22 bodů a závěrečný opavský finiš pod taktovkami Kuby Šiřiny a Radka Farského už znamenal jen úpravu skóre.

"Čekal jsem, že na od začátku soupeře vlétneme, jenže to se nestalo. Zato soupeř střílel s velkým procentem. Chtěli jsme to zlomit, ale byla to pouze křeč. Ústí hrálo s přehledem v devíti lidech, my jsme jich točili dvanáct, ale nikdo nezvedl prapor. Bodově vynikl Radek Farský, ale další hráči podali průměrné až podprůměrné výkony. Někteří mě zklamali svým přístupem. Soupeři musíme pogratulovat, zároveň je třeba se za vypadnutí z poháru omluvit fanouškům a vedení. Chtěli jsme tady pořádat Final 4. Je to obrovská škoda, ale i takový je sport," neskrýval po utkání nespokojenost Petr Czudek.

Také Radek Farský byl zklamán: "Začali jsme celkem slušně, ale měli jsme strašné díry v obraně. Za první čtvrtku jsme dostali 34 bodů, s tím se moc vyhrát nedá. Táhlo se nám to celý zápas, neproměňovali jsme otevřené trojky, naopak soupeř dnes dával více méně všechno. Dostali jsme nakonec 102 bodů, to na naší palubovce nemůžeme připouštět. My se teď musíme oklepat, život jde dál a v sobotu nás čeká Děčín."

Dvojková střelba byla vyrovnaná (41/28 - 32/22), ale Pandy nás přestřílely v trojkách (38/6 - 28/14) i v šestkách (26/16 - 22/16). Doskoky byly vyrovnané (39 - 37), měli jsme více zisků (11 - 4), méně ztrát (11 - 18), těžili jsme z druhých šancí (28 - 14), byli jsme na koni i v bodech laviček (42 - 28). Přesto nás Ústí jasně přehrálo.

V našem dresu byl nejlepší Radek Farský. K 27 bodům (dvojky 4/4, trojky 11/4, TH 9/7) přidal i 2 doskoky, 2 asistence, 3 zisky a 6 získ. faulů (val. 25). Kuba Šiřina přidal 19 bodů, 6 doskoků, 4 asistence a 6 získ. faulů (val. 23). Přes 10 bodů se dostal už jen Jakub Mokráň (12 bodů, 5 doskoků), do svého zranění měl na svém kontě 9 bodů a 7 doskoků Filip Zbránek. Martin Gniadek při svém comebacku dosáhl na 6 bodů a 3 doskoky.

Řečeno s Radkem Farským je třeba hodit zápasy s Ústím za hlavu a připravit se na sobotní zápas s děčínskými Válečníky.
 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.