14. 10. 2021

Ohlasy FIBA Euro cupu 1/22 Perm - Opava

Vstup do pohárové Evropy Opavě nevyšel, po dlouhé cestě nakonce podlehla favorizovanému Permu o 22 bodů

Přitom začátek utkání nebyl špatný, ještě v 9. minutě vedla Opava 22:21, ale 6 domácích bodů v řadě odstartovalo
"rozvírání nůžek" ve skóre. V poslední čtvrtině náskok Permu narostl až na 28 bodů, pak dal trenér Maksivitis větší
příležitost lavičce a Opava stav upravila až na konečných 106:84.

"Našim největším problémem byla malá agresivita. Jedenáct faulů za zápas je málo. Pozitivum ale vidím v osmnácti
útočných doskocích. Dobré utkání odehrál Radovan Kouřil,"
řekl k zápasu mimo jiné Kryštof Vlček.

Poměr faulů byl totiž 19 - 11. Perm měl přitom stoprocentní šestky 8/8 oproti opavským 16/12. Nepoměr byl také v
trojkové střelbě (31/16 - 36/10), nejmarkantnější ale byla střelba za 2 body. Tady měl Perm až neuvěřitelnou úspěšnost
80.6 % (31/25) oproti Opavě (37/21, tj. 56.8 %).

Opava naopak ovládla doskok poměrem 33 - 31 (útočné doskoky 18 - 6). Hlavní zásluhu na tom měl již tradičně Mattias
Markusson, který k 10 doskokům přidal 20 bodů (val. 25). Na double-double dosáhl také Radovan Kouřil (11 bodů, 10
asistencí, val. 18). Dvoucifernými střelci byli také Radim Klečka (14) a Filip Zbránek (12).

V týmu domácích hrál prim Mareks Mejeris se stoprocentní střelbou (dvojky 5/5, trojky 2/2, šestky 2/2), 5 doskoky,
třemi asistencemi a dvěma zisky (val. 27).

Náročný opavský program pokračuje již tuto sobotu, kdy naši pojedou do Kolína k zápasu 8. kola KNBL. Hned v úterý
19.10. je pak bude hostit nizozemský celek Heroes Den Bosch v utkání 2. kola FIBA Euro cupu. Ten vyhrál v 1. kole v
Lisabonu nad Benficou 78:73.