23. 05. 2021

Ohlasy finále 1/21 Nymburk - Opava

Ač se to podle konečného výsledku příliš nezdá, neodehrála Opava v prvním finále špatnou partii

Naši vedli skoro celou první čtvrtinu a ještě na začátku 2. poločasu byl stav jen 50:49. Pak se ale nymburská mašina
rozjela, Opavě se přestalo dařit z perimetru a náskok domácích narůstal.

"Nikdy nikoho nepodceňujeme, ale na druhou stranu víme, že je to hlavně o tom, jak my budeme kontrolovat situaci. A v
první půli nás ničili na doskoku, ačkoli jsme na to byli teoreticky připraveni. Občas je to ale těžké převést do
praxe. V poločase jsme se snažili hráče trochu namotivovat, protože když máme tyhle věci pod kontrolou, hraje se nám
lépe. Opavě je třeba dát kredit za to, že hrála agresivně, jak se play-off hraje, museli jsme se s tím vypořádat,
abychom hráli se stejnou agresivitou a nasazením. Když se nám to ve druhé půli povedlo, tak jsme zápas rozhodli,"

rozebral zápas Oren Amiel, který zvláště v prvním poločase při tajmech nezvykle zvyšoval hlas.

A Jakub Tůma kouče doplnil: "Opavě trochu došly síly, byly unavení, my naopak máme druhé poločasy lepší díky širší
lavičce. Chtěli jsme si pohlídat jejich útočný doskok, ale za první půli jsme jim dovolili 10 útočných doskoků. S tím
jsme určitě nebyli spokojeni a na tom musíme do druhého zápasu zapracovat."

Kryštof Vlček nabídl svůj pohled na utkání: "Připravovali jsme se na zápas, že nemáme co ztratit. Kluci k tomu tak
přistoupili, hráli jsme velmi pohledný basket, agresivní. Měli jsme ale sílu jen na první poločas. Bohužel nám chyběl
nějaký další zkušený hráč do rotace. Absence Filipa Zbránka byla citelnější, než jsme čekali. Dokud jsme měli síly,
tak jsme se drželi, ale pak nás Nymburk spláchl rychlým protiútokem a jednoduchými koši po našich neúspěšných střelách
a chybách. Ty jeho šňůry se se těžko zastavují. Do rohu vám zabíhají výborní střelci za tři body, a když se k tomu na
vás řítí dva stokiloví rozehrávači jako Obasohan tak nevíte, co dřív zastavit.

Doma budou dva impulzy - prvním bude Filip, který se bude chtít zúčastnit zápasu. Dnes jsme ho šetřili protože byl
hodně bolavý, ale věřím, že si to finále nenechá ujít. Věřím, že to vyhecuje kluky k agresivitě a bojovnosti. Loňská
sezona byla krátká, letošní je delší a hlad po zápasech v klucích je. Budou chtít předvést co nejlepší výkon. Přijde
tolik lidí, kolik nepřišlo za celou sezonu. Otevírají se haly a my ji máme tak velkou, že může přijít víc lidí než v
Nymburce. Věřím, že to s fanoušky zdramatizujeme. I diváci budou hladoví a poženou nás dopředu."

"Do poločasu jsme hráli vyrovnaný a dobrý basket, dokázali jsme se Nymburku vyrovnat fyzicky i rychlostně, ale Nymburk
měl dobrý vstup do třetí čtvrtiny, získal náskok asi o 12 bodů a to se pak proti němu těžko dohání. Projevila se
zkušenost Nymburka z Ligy mistrů a už si to pohlídali. My to máme celou sezonu založené na střelbě za tři body, není
důvod to teď měnit, protože je to disciplína, ve které se cítíme komfortně,"
připojil Jakub Slavík.

Ten byl nejlepším hráčem Opavy, když ke 12 bodům přidal 7 doskoků a 3 zisky (val. 17). Výborný zápas odehrál staronový
člen opavského kádru Radek Kouřil (15 bodů, 3 doskoky, 4 asistence), přes dvoucifernou hranici se dostali ještě Honza
Švandrlík s 11 a Petr Bohačík s 10 body.

Opava se vyrovnala Nymburku na doskocích (44 - 44), bohužel jsme měli 18 ztrát proti 7 nymburským. Nepoměr byl i ve
faulech (14 - 22) a také v šestkách. Těch Nymburk házel 21, Opava jen 12, z toho 4 až v závěru při rozhodnutém stavu.
O převaze Nymburku svědčí i týmový rating 131 - 55.

O to, zda sezóna skončí nebo se ještě protáhne do středy, budou oba celky bojovat v Opavě v pondělí 24. května od
16:30 hod. Podmínky pro vstup omezeného počtu diváků na zápas najdete zde.