14. 07. 2018

Ohlasy losu Ligy mistrů

Liga mistrů je rozlosována a na opavské basketbalisty čeká velká porce zápasů a ještě větší porce cestování.

Liga mistrů je rozlosována a na opavské basketbalisty čeká velká porce zápasů a ještě větší porce cestování.

Z dosud známé pětice je nejvzdálenějším týmem Iberostar Tenerife, který je od Opavy cca 4500 km. Na Kanárské ostrovy, ležící u západního břehu Afriky, se asi jinak než letecky dopravit v reálné době nedá. I izraelský Hapoel Holon je vzdálený hodně, zhruba 3600 km.Benátky jsou naopak nejbližší (asi 900 km), autousem se dá zvládnout i Bonn (1050 km), řecká Soluň je tak na hraně (1500 km). 

Dušan Štěnička, který je v současné době s reprezentací U20 na ME v bulharské Sofii, byl v komentáři losu stručný, ale  vidina dlouhého cestování ho příliš netěší. "Stručně řečeno, mohlo to vyjít lépe, ale i hůře. Ale bude to "ranec" s tím cestováním," vidí značnou finanční zátěž opavský manažer. A to ještě z kvalifikace může přijít do opavské skupiny třeba Saratov, turecký Buyuksehir nebo finský celek Kauhajoki.

Mirek Kvapil, trávící dovolenou, v komentáři tak stručný nebyl: "Los Ligy mistrů hodnotím jako hodně zajímavý a z hlediska cestování docela náročný, protože jsme si přáli týmy, které jsou trošku blíž. Alespoň si ale vyzkoušíme, jaké to je a snad vše zvládneme. Soutěž nám určitě přinese spoustu zkušeností z konfrontace s jinými evropskými týmy a věřím, že zažijeme bouřlivou atmosféru podobnou té, která byla při ligovém finále."

"Přál bych si urvat nějaké vítězství, abychom jak u fanoušků, tak i mezi ostatními týmy zanechali dobrý dojem. Přiznám se, že jsem minulou Ligu mistrů moc nesledoval, protože se zajímám hlavně o NBA a také by mě před půl rokem ani ve snu nenapadlo, že si něco takového budeme moci zahrát. Takže podrobnější informace o týmech ve skupině teprve začínám sbírat," dodal ještě opavský pivot.

Zkušený Luděk "Larry" Jurečka má podobný názor: "Zajímavé budou určitě Kanáry a Tenerife. Španělská liga má svou kvalitu. Hodně jsem zvědavý i na PAOK. Jeho fanoušci umí připravit skvělou atmosféru a nepochybně to bude velký zážitek. Jinak netuším, co mám čekat třeba od izraelského mužstva. Věřím, že se nám povede urvat alespoň nějaké to vítězství a ze zápasů nebudeme odcházet s vysokými porážkami. Podle mého můžeme těžit z toho, že pro soupeře budeme velká neznámá."
 
Uvidíme, kdo doplní skupinu z kvalifikace a jaké bude konečné složení. Vždyť třeba z "nymburské" skupiny se již den po losování pro finanční problémy odhlásil turecký Eskisehir Basket.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.