28. 04. 2021

Ohlasy QF 1/21 Opava - Hradec Králové

Opava vede ve čtvrtfinále 1 - 0, ale na úterní výhru se hodně nadřela

Naši basketbalisté sice vedli prakticky celý zápas, ale Sokoli ukázali, že jsou týmem, který se nevzdává. Ač na
začátku druhé půle prohrávali po opavské trojkové smršti o 16 bodů, dokázali se vrátit do zápasu a v koncovce se
přitáhli až na 4 body ztráty. Opava ale situaci ustála a brala úvodní výhru.

"Opava byla lepší, trápila nás rychlými brejky. My jsme nezvládli nástup do třetí čtvrtiny. Rozdíl jsme sice
stahovali, ale na vyrovnání to nestačilo. Nepodali jsme vůbec špatný výkon a musím našim hráčům poděkovat za výkon.
Zkusíme se nachystat na zítra a uvidíme, jak to dopadne,"
byl i přes porážku relativně spokojen trenér Sokolů Lubomír
Peterka.

A nejlepší střelec Hradce Králové Filip Halada trenéra doplnil: "Jsem rád za výkon, který jsme proti favoritovi odvedli. My jsme po
úspěchu v Českém poháru zvedli hlavy, hrajeme uvolněně a daří se nám střelecky. Opava zůstává favoritem a potvrzuje,
že patří do špičky v naší lize."

"Vyhráli jsme první zápas a nebylo to jednoduché, sami jsme si to dělali těžší. Hradec ukázal sebevědomí a střeleckou
formu. Trochu nám ublížil rychlý náskok v začátku třetí čtvrtiny. Mírně jsme polevili, Hradec dal několik jednoduchých
střel, my jsme pár jednoduchých střel neproměnili a byla z toho téměř vyrovnaná partie. Našim problémem byla menší
koncentrovanost a diskuze s rozhodčími,"
okomentoval první čtvrtfinále Kryštof Vlček.

Luďku Jurečkovi určitě spadl kámen ze srdce: "Jsem rád, že je to úspěšně za námi. Hradečtí potvrdili skvělou formu z
nadstavby a trápili nás. Zítra musíme hrát koncentrovaně celých 40 minut. Máme ale větší rotaci a doufám, že to bude
znát."

Larry byl nejužitečnějším hráčem zápasu, když k 16 bodům (trojky 5/4) přidal 4 doskoky, 1 asistenci a 5 zisků (val.
28). Kuba Slavík přidal k 12 bodům 7 doskoků (val. 20), nejlepším střelcem Opavy byl ale Martin Gniadek s 19 body.
Přes 10 bodů se dostali ještě Filip Zbránek (15 bodů, 7 doskoků) a Kuba Šiřina (11 bodů, 7 asistencí).

Druhý zápas čtvrtfinále je na programu ve středu 28.4.2021, začátek je v 17:00 hod.