17. 04. 2022

Ohlasy QF 1/22 Opava - USK

První čtvrtfinálový bod je náš, ale bylo to těžší, než jak to podle výsledku vypadá

První půle byla sice zcela v naší režii, ale pak USK začalo dotahovat a dostalo se až na manko pouhých 6 bodů. Koncovka byla plná emocí, ale Opava zvládla i bez Mattyho Markussona dotáhnout zápas do vítězného konce.

"Opava má velice silný tým a bohužel si do poločasu vytvořila velký náskok. My máme mladé hráče, kteří příliš podléhali vysunuté opavské obraně a vyráběli ztráty. Pro zítřejší utkání se musíme poučit z dnešní prohry a ještě něco vylepšit," řekl po utkání trenér USK Josh King.

"Nezačali jsme utkání dobře, ale v závěrečné čtvrtině jsme Opavu mohutně dotahovali. Bohužel naše chyby v závěru dovolily Opavským vysokou výhru. Dobře jsme doskakovali zejména na útočné polovině," doplnil nejlepší pražský střelec Nathaniel West.

"Divácky určitě zajímavé utkání, které dopadlo lépe pro nás. Začali jsme s chutí a zvyšovali postupně náskok. Ve čtvrté čtvrtině začal trefovat West neskutečné koše. Pro diváky to asi bylo zajímavější, než kdybychom vyhráli vysokým rozdílem. USK nás přeskákal a také v trojkách byl o dva pokusy úspěšnější. Fanoušci vytvořili vynikající atmosféru," byl po zápase spokojený Kryštof Vlček.

"Vyhráli jsme vysokým rozdílem, takže spokojenost. Jsem unešený z atmosféry v hale. Stále mi v uších zní to hlasité povzbuzování. Věřím, že jsem přispěl k prvnímu úspěchu v play-off," byl nadšený z publika při svém opavském debutu Keenan Dumbs.

Opava byla přesnější v dvojkách (39/26 - 26/11), trojkách (23/12 - 43/14) a těsně i v šestkách (28/22 - 37/25). Měli jsme více zisků (12 - 9) i méně ztrát (17 - 22). Hráči USK nás ale přeskákali (32 - 41), ovšem v bodech laviček jsme byli jasně lepší (40 - 17). 

Nejlepším hráčem byl Mattias Markusson (23 bodů, 6 doskoků, 2 zisky, 2 bloky, 5 získ. faulů, val. 29). O ještě lepší čísla ho připravil nucený odchod do kabin kvůli dvěma úmyslným faulům. Výtečně zahrál také Jakub Šiřina (19 bodů, 6 doskoků, 6 asistencí, val. 23), 17 bodů (dvojky 3/3, trojky 3/2, TH 6/5), 2 doskoky, 2 asistence a 2 bloky přidal Filip Zbránek (val. 22). Nová akvizice Keenen Gumbs se uvedl 18 body, 3 doskoky, 4 asistencemi a 3 zisky (val. 17). 

O druhý bod budou bojovat naši kluci v pondělí 18.4.2022 od 18:00 hod. Všichni věří, že divácká atmosféra bude stejně elektrizující jako ta nedělní a že se Opavě podaří získat i druhou čtvrtfinálovou výhru.

Přijďte a pomozte opavským basketbalistům překonat tým USK Praha i podruhé!!!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.