29. 04. 2021

Ohlasy QF 2/21 Opava - Hradec Králové

Cesta Opavy k druhé výhře byla daleko jednodušší, než při čtvrtfinále č. 1

Sokoli sice začali zhurta a dostali se do vedení 5:0, ale Opava se do konce 1. čtvrtiny dostala do vedené 21:14. Svůj
náskok pak navyšovala až na 30 bodů a v závěru již zápas dohrávaly lavičky. Hradec nastoupil bez Nemanji Baraće
(svalové zranění) a když v průběhu hry musel odstoupit (spolu s Petrem Bohačíkem) i Filip Halada, nebylo co řešit.

To ostatně po utkání zhodnotil trenér Sokolů Lubomír Peterka: "Opava byla jasně lepší. Nás decimují zranění, která při
úzkém kádru jsou znatelná. K Baračovi se dnes přidal Halada a i Stamenković má drobné problémy s kotníkem. Zápas se
tak vyvíjel jednoznačně a dal jsem příležitost hráčům z lavičky. V sobotu se pokusíme o zvrat, ale nevím, jak se
podaří vyléčit zraněné. Respektujeme sílu Opavy, ale pokusíme se jim to znepříjemnit."

"Dnes nám došly síly. Hrát dvě těžká utkání ve dvou dnech bylo na nás moc. Znatelně nám chyběl náš celosezónní tahoun
Nemanja Barać. O půli to bylo o dvacet a my se snažili to nějak důstojně dohrát. V sobotu hrajeme doma a pokusíme se
Opavu potrápit. Musíme se vyvarovat dnešních chyb. Play-off pro nás ještě nekončí, hraje se na tři výhry,"
 přidal své
postřehy Lukáš Kantůrek.

"Dnes jsme mohli zapojit do hry všechny hráče, protože soupeř byl po včerejšku nalomený. Určitě hrálo roli zranění
Barače a Halady. U našich hráčů mi ve druhé půli chyběl hlad po koši, přece jenom v play-off se musí hrát s větším
nasazením. Prohráli jsme čtvrtou čtvrtinu a to není dobře. Petr Bohačík si přivodil zranění kotníku, doufám, že to
nebude nic vážného. V sobotu nic nepodceníme a věřím, že navlékneme třetí korálek,"
našel přes vysokou výhru
nedostatky Kryštof Vlček.

Nejlepší střelec Opavy Mirek Kvapil dodal: "Dnes to bylo jednodušší utkání, my jsme od začátku vedli a nepřipustili
soupeře ke kontaktnímu skore. Konečně jsme potvrdili roli favorita. Chyběl jim Barač a to bylo znát jak v útoku, tak v
obraně. Série ještě nekončí, zajíždíme do Hradce. Máme větší rotaci, ale oni v té úzké hrají celou sezónu, takže jsou
na to zvyklí."

Míra se podílel na výhře 15 body, 7 doskoky a i jednou asistencí (val. 14). Nejužitečnějšími hráči byli s ratingem 21
ale Kuba Šiřina (13 bodů (trojky 5/3), 8 asistencí, 3 doskoky) a Radek Kouřil (9 bodů, 7 asistencí, 3 doskoky). Na
deseti bodech (trojky 5/3) skončil Luděk Jurečka.

Oba středeční soupeři měli vyrovnané doskoky (36 - 32) a střelbu za tři body (42.9 % - 40.9 %), Opava byla úspěšnější
ve dvojkové střelbě (59.4 % - 35.3 %), měli jsme jen 10 ztrát oproti 17 Hradce Králové. O vývoji zápasu svědčí i
týmový rating: Opava 104, Hradec 60. Jen šestky si nemůže dát za rámeček ani jedna strana (11/5 - 10/5).

Svátek práce oslaví naši prací v Hradci králové, kde se s domácími od 17:00 hod. střetnou ve třetí čtvrtfinálovém
zápase. Věřme, že ji odvedou dobře a ještě v sobotu si povezou domů postup do semifinále.