19. 04. 2022

Ohlasy QF 2/22 Opava - USK

Druhé čtvrtfinále Opavě nevyšlo a Sovy srovnaly stav série na 1 - 1

Utkání bylo tentokrát v režii Pražanů, kteří, až na pár minut v první čtvrtině, stále vedli. Opava se postupně dostala až na manko 15 bodů a přes velkou snahu v závěru už dorovnat nestačila. Na pražské lavičce vládla pochopitelně spokojenost.

"Dnes musím naše hráče pochválit za skvělý výkon. Od počátku jsme agresivně bránili a skvěle stříleli z perimetru. Opava sice dotahovala, ale nakonec jsme zaslouženě vyhráli a vezeme cennou výhru do pražských zápasů," vyzdvihl tým trenér Joshua King.

Toho doplnil Jan Štěrba: "Dnes jsme zachytili lépe začátek než včera a udržovali jsme si po celou dobu utkání náskok. V závěru to vypadalo, že nás zkušenější opavský tým přehraje, ale nestalo se a my si vezeme domů překvapivou, ale zaslouženou výhru."

Na straně Opavy byly pocity přesně opačné. Dobře to vystihl Kryštof Vlček: "USK vyhrál zaslouženě, my jsme od počátku hledali chyby jeden u druhého a chybělo nám play-off nasazení od začátku zápasu. Samozřejmě, že USK skvěle střílel z větších vzdáleností, ale my jsme to utkání od začátku nezvládali. V koncovce nám troch chybělo štěstí, ale to přeje připraveným."

"Zasloužená výhra hostí, kteří nastříleli 17 trojek s úspěšností  55 procent. Při takové úspěšnosti se snad ani nedá prohrát. V koncovce jsme udělali několik špatných rozhodnutí v obraně a připravili jsme se o možnost srovnání skore. Dnes jsme lépe doskakovali, ale ničily nás ztráty. Diváci byli opět vynikající," nehledal výmluvy ani kapitán Kuba Šiřina.

Opava měla sice lepší dvojky (43/29 - 28/13) i šestky (26/20 - 32/22), ale rozhodujícím faktorem byla střelba z perimetru. Nám naše velká zbraň nevyšla (24/6), zato soupeř pálil s až neuvěřitelnou přesností (31/17, tedy úspěšnost 54 %). Další příčinou byly naše ztráty. Vyrobili jsme jich hned 15, zato zisky jsme měli jen dva. To soupeř k 12 ztrátám přidal hned 11 zisků. Na doskoku jsme dominovali (40 - 29), ale to na výhru nestačilo.

Náš prapor drželi hlavně Jakub Šiřina a Mattias Markusson. Prvně jmenovaný dal 30 bodů, přidal 8 asistencí, 2 doskoky, 8 získaných faulů a měl na kontě "všechny" opavské zisky (2). Jeho koeficient se zastavil na čísle 34, stejně jako u Mattyho. Ten k 24 bodům (dvojky 12/11) přidal 12 doskoků a 2 asistence. Na dvoucifernou hodnotu se s deseti body dostal už jen Filip Zbránek.

Pondělní výsledek znamená, že čtvrtfinálová série se ještě minimálně jednou vrátí do Opavy. Zároveň ale musíme nejméně jeden zápas v Praze vyhrát, jinak pro nás sezóna skončí. 

V Praze se hraje ve čtvrtek 21.4. a v pátek 22.4.2022, přičemž páteční zápas přenáší Česká televize. V Opavě se bude hrát v pondělí 25.4.2022.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.