22. 04. 2022

Ohlasy QF 3/22 USK - Opava

Odveta za ztracený druhý zápas v Opavě vyšla a v sérii vedeme 2 - 1

Ač se naši trenéři museli obejít nejen bez Radima Klečky, ale i bez klíčového hráče Kuby Šiřiny, Opava stylem start - cíl ovládla třetí čtvrtfinále a opět se ujala vedení. Domácí vedli jen krátce v první čtvrtině, ale pak se náš náskok natahoval až na 30 bodů. V závěru Sovy jen upravily stav.

"Věděli jsme, že to nebude jednoduché, protože Slezané jsou nejlepším týmem v lize z objektivního důvodu. Přijeli po porážce na vlastní palubovce a jejich zkušení hráči prostě ukázali, že si s tím umí poradit a vyhrát vlastně hned na začátku. Dobré je, že nad tím nemusíme příliš přemýšlet, protože hrajeme už zítra. Budeme více agresivní a hrát více náš styl. Dnes se hrálo podle hostů a využili toho," uznal sílu Opavy Joshua King.

Radek Farský přes porážku neztrácel optimismus: "Nám se vůbec nepovedl start do utkání. Prohrávali jsme pak v poločase o třicet bodů. Nedařilo se nám vůbec střelecky, trápili jsme se. Nedávali jsme jednoduché pozice, naopak Opava trefovala snad ze všech možných pozic. To byl ten hlavní důvod. Byli jsme pozdě v rotacích. V druhém poločase jsme to zlepšili, ale to už nestačilo. Je to série, dáváme hlavu nahoru a zítra se začíná zase od nuly a chceme, aby to bylo 2-2."

"Jsem rád za vítězství v poměrně hezké atmosféře. Chci poděkovat lidem z Opavy, kteří žijí v Praze, že nás přišli podpořit. Dobře jsme do zápasu vstoupili s českou pětkou, která si hezky rozdávala balon. Soupeř měl problém se dostat do pozic a v první čtvrtině byl velmi často na trestných hodech. Z toho domácí skórovali a v první čtvrtině to měli 9/9 a skončili na 18/18. To je moc pěkné číslo, ale naštěstí jim to nepadalo z trojek, tak jako v Opavě. To byl ten důležitý dnešní faktor. Pražané nebyli tolik úspěšní z tříbodového oblouku. My jsme přijeli bez Jakuba Šiřiny, kluci odvedli dobrý výkon po tři čtvrtiny a v té čtvrté jsme tolik fyzicky nestačili. Soupeř šel do rizika a měli jsme problém si udržet pozici. Naštěstí naší zkušeností v závěru jsme to pohlídali a připisujeme si cenné vítězství," byl po zápase spokojen Kryštof Vlček.

Jakub Slavík našel i slabší stránky naší hry: "Do Prahy jsme přijeli s cílem vyhrát oba zápasy po tom našem jednom zaváhání. Snažili jsme se do toho vstoupit s co největší energií, avšak USK dobře držel krok. I ke konci dobře presoval, snažil se zvrátit utkání. Ale oproti zápasům v Opavě USK nepadly trojky a podařilo se nám dobře pokrýt duo West - Mangas. Dali dohromady 20 bodů. Vyhráli jsme i celkem velkým rozdílem na doskoku. USK měl ale celkem dost útočných doskoků. To bude jeden z bodů, které musíme do zítra zlepšit."

Až na šestky (18/18 - 21/16) jsme USK přestříleli (dvojky 30/15 - 38/24, trojky 31/7 - 22/7), vládli jsme i na doskoku (26 - 41) a v bodech laviček (18 - 46). Bilance zisků (5 - 4) a ztrát (14 - 16) byly oproti druhému čtvrtfinále jen mírně ve prospěch Pražanů.

MVP zápasu byl tentokrát Keenan Nathanial Gumbs. K 18 bodům (dvojky 7/6) přidal 4 doskoky, 5 asistencí a 5 získaných faulů (val. 27). Jako již tradičně byl oporou Mattias Markusson, který zapsal další double-double (21 bodů, 10 doskoků, 5 získ. faulů, val 21). Třináct bodů a 5 doskoků měl na kontě Kuba Slavík, 12 bodů, 5 asistencí a 5 doskoků Radek Kouřil, Honza Švandrlík pak přidal 11 bodů (trojky 6/3) a 3 doskoky.

Pražská mise nám tedy přinesla druhý bod v sérii, ten třetí mohou naši kluci přidat již dnes, tedy v pátek 22.4.2022. Zápas na Folimance začíná v 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.