26. 04. 2022

Ohlasy QF 5/22 Opava - USK

Poslední krok do semifinále naši basketbalisté zvládli a budou hrát o medaile

Po vyrovnané patnáctiminutovce, kdy se oba týmy střelecky trápily a skóre se přelévalo na obě strany, Opava nasadila k náporu a postupně si vypracovala dvouciferný náskok. Ten narostl až na 26 bodů a zaplněná hala mohla aplaudovat ve stoje. 

"Opava dnes i v celé sérii vyhrála zaslouženě. My jsme však sehráli výbornou partii s favoritem. Samozřejmě moc nám chyběl Mangas, ale naši mladí hráči hráli statečně a zdobila je obrovská bojovnost. Gratuluji Opavě k divákům a k postupu do semifinále," uznal porážku Josh King.

Podobně mluvil i "oblíbenec" opavských diváků Radek Farský: "Opava byla lepší a zaslouženě vyhrála nejen dnes, ale v celém čtvrtfinále. My jsme se nevzdávali, ale zkušenost rozhodla o postupu favorita. Vždycky, když jsme změnili obranu, tak nás domácí rychle prokoukli a navyšovali náskok z rychlých protiútoků."

"Jsem rád, že to máme za sebou. Když jsme doma prohráli druhé utkání, tak asi málokdo věřil, že vyhrajeme 4-1 na zápasy. Za to, že jsme to dokázali, patří poděkování  celému týmu. Smekám před bojovností USK a před výkonem realizačního týmu. Tým složený z mladých hráčů nás hodně potrápil," spadl kámen ze srdce i Kryštofu Vlčkovi.

Nekorunovaný MVP naší série Mattias Markusson složil poklonu divákům: "Jsem rád, že se to povedlo. Neměl jsem to pod košem jednoduché s pivoty USK, ale postupujeme dál. Opavské „žluté peklo” je úžasné a je radost před takovým publikem hrát."

Opava byla přesnější ve dvojkách (40/26 - 40/17), trojkách (27/9 - 37/10) i šestkách (24/18  - 11/8). Opět jsme vyhráli na doskoku (48 - 37), body laviček byly tentokrát vyrovnané (23 - 22). Znovu jsme ale měli méně zisků (8 - 9) a více ztrát (14 - 11).

Výhra byla kolektivním dílem. Z jednotlivců vynikli především Keenan Gumbs (28 bodů (dvojky 7/7), 5 doskoků, 5 asistencí, 6 získaných faulů, val. 36) a Matty Markusson (19 bodů, 12 doskoků, 3 bloky, 5 získ. faulů, val. 35). Třináct bodů, 9 asistencí a 3 doskoky zaznamenal Radek Kouřil, 11 bodů (trojky 4/3), 4 doskoky, 3 asistence a 3 zisky přidal Luděk Jurečka. Na deset bodů se dostal Filip Zbránek, 10 doskoků měl na kontě Honza Švandrlík.

Ve čtvrtfinále tedy máme dobojováno, na semifinálového soupeře teprve čekáme. Bude to jeden z dvojice Brno - Ústí nad Labem. V každém případě zahájíme semifinále doma v pondělí 2.5. a v úterý  3.5.2022.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.