16. 05. 2023

Ohlasy semifinále 4/23 Opava - Nymburk

Žluté peklo uvařilo Nymburk i podruhé a Opava je jeden krok od finále

Naši basketbalisté tentokrát zahájili frontální útok na výhru již od prvních okamžiků zápasu. Tentokrát se chytili trojkami, nepustili Nymburk ani jednou do vedení a před nadšenou halou dovedli utkání k vysoké výhře.

"Zasloužené vítězství domácích. My jsme hráli naplno pouze ve třetí čtvrtině, jinak to nebyl výkon hodný play-off. My jsme si zadělali na problém ve druhém domácím utkání, kdy jsme Opavě darovali vítězství. V posledních dvou opavských utkáních jsme do bahna zapadli ještě více. Série se vrací do Nymburka, kde musíme zvítězit a znovu se vrátit do Opavy," řekl po zápase Ladislav Sokolovský.

"Dnes jsme neodehráli dobré utkání. Opět jsme měli problém na doskoku a ve střelbě. Dostat devadesát bodů je hrozně moc a na druhé straně dát je padesát osm je hrozně málo. Semifinále se však teď vrací do Nymburka, kde musíme vyhrát a v sobotu v Opavě zase, abychom postoupili do finále po posledním utkání v Nymburce," hovořil podobně nejlepší nymburský střelec Martin Kříž.

To Kryštof Vlček zářil spokojeností: "Dnes jsem na hráče hrdý. Bohužel je za toto vítězství pouze bodík do série. V play-off je jedno, jestli je to o padesát nebo o bod. Vstoupili jsme do utkání mnohem lépe než včera. Dařila se nám střelba, naše velká zbraň. Opět jsme dokázali Nymburk přeskákat pod oběma koši. Trochu jsme byli nervózní na začátku třetí čtvrtiny, ale zvládli jsme to a utkání se již jen dohrávalo. Diváci byli skvělí, v závěru si užili i mexické vlny."

"Dnes to bylo od začátku naše utkání. Dobře jsme se pohybovali a doskok byl opět naší doménou. Je to však jen 3-1 a víme, že ten poslední krok je nejtěžší. Opět výborní fanoušci, kteří si s námi utkání užili," doplnil Krika Radek Farský.

Opava ovládla prakticky všechny činnosti. Měli jsme přesnější dvojky (24/16 - 27/11), trojky (39/13 - 28/7) i šestky (21/19 - 27/15), Nymburk jsme přeskákali 48 - 28 (útočné 13 - 7) a trestali jsme v bodech po doskoku (21 - 4). Měli jsme více zisků (9 - 5) a srovnatelně ztrát (12 - 12) a i naše lavička přejela tu nymburskou poměrem 55 - 36. Jestliže byl v neděli poměr týmových koeficientů 105 - 75, pak v pondělí to bylo ještě výraznější (127 - 43).

Jeden z nejlepších zápasů v opavském dresu odehrál Dylan David Carl. Ten zapsal double-double za 10 bodů (dvojky 4/3, šestky 4/4) a 10 doskoků, k tomu přidal i 2 asistence a 1 blok (val. 22). Nejlepším střelcem byl ale Radek Farský, který zaznamenal 15 bodů (dvojky 4/3, trojky 3/2, TH 3/3), 1 doskok a 2 asistence (val. 15) a kterého trenéři určili jako MVP zápasu. 

Nestárnoucí Larry Jurečka přispěl 14 body, 4 doskoky a 5 asistencemi (val. 19), Kuba Slavík zase 11 body, 7 doskoky a jednou asistencí (val. 15). Jak ale řekl po utkání kapitán Jakub Šiřina (9 bodů, 5 doskoků, 7 asistencí, 6 získ. faulů, val. 20), výhra byla kolektivním dílem.

Na naše basketbalisty teď čeká výjezd na nymburskou palubovku, kde se pokusí získat poslední potřebný semifinálový bod. Ovšem platí to mnohokrát zmiňované "poslední krok bývá nejtěžší". Nabízí se srovnání ze čtvrtfinále s Brnem, kdy jsme také jeli do Brna za stavu 3 - 1, ale nakonec jsme uspěli až v dalším domácím zápase. Uvidíme, jak to bude tentokrát.

Semifinále č. 5/23 ERA Basketball Nymburk - BK Opava se hraje ve čtvrtek 18.5.2023, začátek zápasu je v 17:00 hod. a měl by být k vidění na programu ČT Sport 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.