21. 05. 2023

Ohlasy semifinále 6/23 Opava - Nymburk

Ani druhý mečbol jsme neproměnili, rozhodne se v pondělí v Nymburce

Ani fantastická kulisa více než tří tisíc fanoušků nepomohla Opavě k výhře. Nymburk jednoznačně ovládl první čtvrtinu, kdy mu padalo prakticky vše a našim naopak, například za první půli jsme měli bilanci trojek 15/2. Naši basketbalisté se ale nevzdali, dotáhli se v posledním dějství dvakrát na rozdíl jediného bodu, ale závěr patřil hostům.

"Hrát v takové atmosféře, to se nepoštěstí každému. Naši hráči se však vzepjali k výbornému a bojovnému výkonu, který znamená, že jsme  srovnali stav série. Rozhodovat se bude na naší palubovce v pondělí a jen doufám, že si diváci najdou cestu na utkání,"chválil po utkání svůj tým Láďa Sokolovský.

"Výborný zápas z obou stran. My jsme výborně zvládli první půli, ale domácí ukázali svou sílu a ve čtvrté čtvrtce skore dorovnali. Utkání rozhodla naše větší úspěšnost ve střelbě za tři. Ještě není hotovo, Opava je silný tým a v pondělí nesmíme nic podcenit," přidal svůj názor autor 17 bodů Lukáš Palyza.

Kryštof Vlček zhodnotil zápas takto: "Nakonec zasloužené vítězství Nymburka, který měl neskutečnou úspěšnost trojkových pokusů v prvním poločase. Přestože jsme v průběhu utkání prohrávali až o sedmnáct bodů, neskutečnou bojovností jsme se dotáhli až na rozdíl jednoho bodu. Hosté mírně znervózněli, ale trojky Palyzy a Kříže je opět dostaly do náskoku, který si již pohlídali. Diváci byli opět skvělí, zaplněná hala vytvořila úžasnou atmosféru."

"Utkání jsme si prohráli v první půli, kdy jsme neuhlídali trojky soupeře. I když jsme se ve čtvrté čtvrtině dotáhli na jeden bod, nestačilo to. Stav je tři ku třem a tak rozhodne sedmý zápas v Nymburce," doplnil Krika Filip Zbránek

Nymburk měl lepší dvojky (35/17 - 27/15) a hlavně trojky (23/4 - 27/12), v šestkách byla úspěšnější Opava (35/31 - 33/23). Nymburk jsme přeskákali 37 - 33 a těžili z druhých šancí (10 - 3), bilance zisků (5 - 5) a ztrát (12 - 13) byla vyrovnaná, ovšem nymburská lavička předčila tentokrát výrazně tu naši (30 - 46).

Prapor Opavy držel hlavně kapitán Kuba Šiřina. Ten k 19 bodům (dvojky 4/4, TH 11/11) přidal 7 doskoků, 6 asistencí a 8 získaných faulů (val. 31). Dvanáct bodů, 4 doskoky, 3 asistence a 2 zisky (val. 11) zaznamenal Jakub Mokráň, 11 body přispěli týmu Filip Zbránek a Radovan Kouřil.

Stejně jako v semifinálové sérii Děčína s Pardubicemi čeká na nás a Nymburk rozhodující sedmý zápas. Naši basketbalisté sice promarnili dva mečboly, ale nic není ztraceno. 

"Podle mě je ta šance pořád stejná. Já říkám, že je to stále padesát na padesát. Když se odpíchneme od našeho výkonu v obraně, který jsme předváděli od druhé čtvrtiny, a když se k tomu přidá i střelba, tak máme v Nymburce šanci," řekl hned po šestém zápase Radek Farský.

V Nymburku to bude souboj nejenom na palubovce, ale také v hledišti, kam si určitě najde cestu hodně příznivců Opavy. Tentokrát se čeká i plná nymburská hala, takže atmosféra bude hodna rozhodujícího semifinálového zápasu.

Semifinále č. 7/23 ERA Basketball Nymburk - BK Opava se hraje v pondělí 22.2.2023, začíná se v 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.