11. 05. 2021

Ohlasy semifinále č. 2/21 Opava - Kolín

Opavští basketbalisté splnili svůj úkol a do Kolína pojedou s polštářem dvou výher a tří mečbolů

V pondělí začal lépe Kolín, ale již po první čtvrtině vedla Opava o sedm bodů a v poločase o devět. Třetí hrací období
pak naši vyhráli 21:10 a bylo prakticky po zápase.

"Gratulace Opavě k druhé výhře. Dnes byli domácí zase lepší. Nevstoupili jsme do utkání špatně, ale domácí nás
nepustili do náskoku. Naopak v poločase jsme prohrávali o devět bodů a po třetí čtvrtce již bylo po utkání. Hodně nás
srazilo vyfaulování Skinnera, chyběla nám pak jeho agresivita v útoku i v obraně. Také nás, kromě Jirky Jelínka,
nepodrželi tradiční střelci. Velké plus Opavy je i silná lavička. Ve čtvrtek hrajeme doma a tam jsme silnější, zejména
střelecky. Doufám, že sérii zdramatizujeme a neprohrajeme 0-3,"
okomentoval pondělní souboj Miroslav Sodoma, kouč
Kolína.

"Dnes bych to zhodnotil takhle: snaha byla. Chtěli jsme v Opavě jeden zápas vyhrát, začali jsme dobře, ale Opava hraje
fyzičtější basketbal než my a s tím se špatně vyrovnáváme. První poločas ještě jakž takž, ale jak nám docházely síly,
tak nás přehráli. Nevěšíme hlavu, doma jsme s Opavou ještě neprohráli a snad to potvrdíme,"
přidal lídr Kolína Adam
Číž.

A nejlepší kolínský střelec Jirka Jelínek oba doplnil: "Nám se dnes střelecky dařilo, alespoň to nebylo o třicet bodů.
Opava je doma silná a lepší než my. Hráli jsme dnes mnohem lépe než včera, ale Opava také. V Kolíně jsme ale zase
lepší my. Věřím, že stačíme zregenerovat a Opavu doma potrápíme."

Petr Czudek byl po utkání spokojen: "Jsem rád, že vedeme dva nula. Hráči dnes vložili do utkání velkou energii,
dodrželi taktiku, kterou jsme si stanovili, a to se projevilo na průběhu a výsledku utkání. Všichni, kteří nastoupili,
odvedli výborný výkon. Kolínu ale patří kredit, hrál výborně, ale projevila se naše větší rotace. Hráči z lavičky
zaznamenali 51 bodů a to je výborné číslo. Jedeme do Kolína, kde jsme v této sezoně ještě nevyhráli, a tak se o to
pokusíme na třetí pokus."

"Dnes to byl týmový výkon s velkým nasazením. Kolín se trefoval z větších vzdáleností a výborně útočně doskakoval, to
je drželo ve hře. My jsme byli lepší pod košem. Utkání dnes vyhráli pivoti, bojovali, rvali se, patří jim velký
kredit. Do Kolína jedeme s čistou hlavou. Kolín je doma nesmírně silný, ale oni musí vyhrát, my můžeme. Věřím, že to
třetí vítězství urveme,"
doplnil trenéra kapitán týmu Kuba Šiřina.

Opava přestřílela Medvědy ve dvojkách (38/22 - 31/10) v šestkách (18/13 - 16/9). Trojková bilance byla vyrovnaná
(31/10 - 39/13), stejně jako doskoky (43 - 45). Jak už řekl Petr Czudek, jedním z rozhodujících faktorů byl přínos
laviček (51 - 8).

Střelecky dominoval Martin Gniadek (20 bodů, 4 doskoky, 3 asistence, val. 18), nejužitečnějším hráčem Opavy byl ale
Mirek Kvapil s 15 body a 5 doskoky (dvojky 4/4, trojky 2/2, val. 22). Za zmínku stojí také 9 asistencí Radka Kouřila a 8 asistencí
Kuby Šiřiny. Kredit patří ale i Jiřímu Jelínkovi z Kolína, který zaznamenal 24 bodů (trojky 7/5!) a 6 doskoků (val.
25).

Opava tedy pojede do Kolína se stavem 2 - 0 a nyní bude na Kolínu, aby semifinále prodloužil. Všichni v Opavě ale
věří, že se naši kluci vrátí z Polabí s finálovou účastí v kapse.

Semifinále č. 3 BC Kolín - BK Opava se hraje ve čtvrtek 13.5.2021 od 17:45 hod., případný čtvrtý zápas pak v pátek
14.5.2021 rovněž od 17:45 hod.