14. 05. 2021

Ohlasy semifinále č. 3/21 Kolín - Opava

První mečbol promarněn, čeká nás reparát

Oba týmy nastoupily kompletní, tedy i s avizovanými marody Čížem a Zbránkem. Opava se držela do půle první čtvrtiny,
pak už se zápas stal kořistí Kolína. Dopomohla k tomu bídná opavská střelba trojek (v prvním poločase 12/1). Kolín své
vedení stále navyšoval a zaslouženě zvítězil. Zápas zhodnotili klíčoví muži obou týmů.

"Dnes jsme přitvrdili hru. Od začátku série nemáme dobré procento střely – ale s tím člověk nic neudělá. Řekli jsme,
že naše jediná možnost je vyrovnat se silové hře, jakou Opava hraje. Doma jsme jednou tolik silnější tým než venku a
věřili jsme si. Naštěstí to dobře dopadlo. Zítra musíme začít stejně, musíme chytit začátek, aby nám Opava rychle
neujela, bránit stejně agresivně jako dnes a hlavně si pohlídat jejich útočný doskok, ze kterého oni dávají velké
množství bodů. Myslím si, že jsme to dnes zastavili a slavili jsme úspěch,"
mohl být spokojen Adam Číž.

Naopak Jakub Šiřina měl pochopitelně ke spokojenosti daleko. "Musíme to hodit za hlavu, nejlépe hned po zápase,
přestat na to myslet a soustředit se na další zápas, který bude už zítra. My se budeme chtít odrazit od výkonů, které
jsme předváděli doma, protože dnes to s těmi výkony nemělo nic společného.

Nechali jsme Kolín rozehrát a proti tak zkušenému týmu je těžké stahovat 10 bodový náskok. Ve třetí čtvrtině jsme se
trošku přiblížili na 6 bodů, ale pak jsme obratem zase dostali nějaké zbytečné koše a Kolín si následné vítězství
pohlídal. Díky naší obraně jsme jim dali střelecké pozice, které oni v domácí hale proměňují,"
okomentoval střetnutí
opavský kapitán.

"Naši silnou zbraní je střelba z dálky. Dali jsme ale jen pět trojek, a to je málo. Musíme se vrátit ke hře, kterou
jsme praktikovali ve dvou domácích zápasech. Jedině tak můžeme být úspěšní,"
doplnil Petr Bohačík.

Kolín nás tentokrát přehrál v doskocích (45 - 39) i v trojkách (31/9 - 37/5). Zajímavé bylo, že domácí měli k
dispozici hned 27 trestných hodů, Opava jen 10 (z toho 6 až za rozhodnutého stavu v posledních dvou minutách).

Petr Bohačík si za 10 bodů a 10 doskoků připsal další double-double, nejužitečnějším hráčem Opavy byl ale Radek Kouřil
(11 bodů, 7 asistencí, 1 doskok, 4 zisky, val. 16). Ještě o 1 bod navíc si připsal Kuba Šiřina, nikdo další se přes
dvoucifernou hranici nedostal.

Jak již řekl náš kapitán, je třeba tento zápas hodit za hlavu a pokusit se získat postup v tom další. Ten je na
programu již dnes, tedy 14.5.2021 se začátkem opět v 17:45 hod.