11. 05. 2018

Ohlasy semifinále č. 5/18

Žlutomodrá předčila červenobílou a Opava má jistotu medaile. Po 15 letech je ve opět finále!

Žlutomodrá předčila červenobílou a Opava má jistotu medaile. Po 15 letech je ve opět finále!

Páté semifinále v Pardubicích přineslo nádherný boj, který byl hodný play-off. Opavu nezlomila ani osmnáctibodová ztráta ze začátku druhého poločasu. Trpělivě umazávala rozdíl a 4 minuty před koncem šla poprvé v zápase do vedení po trojce kapitána Kuby Šiřiny. Skóre se pak přelévalo ze strany na stranu a přišla infarktová koncovka.

"Radima Klečku bych bránit nechtěl," řekl bývalý basketbalista a v současnosti televizní spolukomentátor Jakub Velenský v průběhu přenosu pátého zápasu. Tuto větu si budou asi v Pardubicích opakovat ještě dlouho. 

Sedmnáct vteřin před koncem narýsoval Petr Czudek při timu poslední akci, Radim Klečka převzal míč od Kuby Šiřiny, chvíli s ním kroužil na perimetru a dvě vteřiny před koncem těžkou střelou po odvážném nájezdu rozhodl zápas. Zoufalá střela Půlpánova už změnu nepřinesla a opavská radost propukla naplno.

Výhra se ale rodila těžce. Domácí vyhráli na doskoku (42 - 37), v ziscích (10 - 4) i ve ztrátách (10 - 13). Byli lepší jak v rychlých protiútocích (29:11), tak i v bodech lavičky (35:26), měli i úspěšnější dvojkovou střelbu (51/26 - 32/15). Naši předčili Pardubice v trojkách (24/8 - 35/15) a konečně také v exekuci trestných hodů (23/13 - 18/15).

Přestože v porovnání koeficientů užitečnosti na tom byli lépe domácí (111:102), výhra putovala do Opavy. Svůj třetí semifinálový double-double si připsal Mirek Kvapil (11 bodů, 10 doskoků) přidal se k němu s 11 body a 10 asistencemi Kuba Šiřina. Dvacet bodů má na kontě Martin Gniadek, který měl trojky 5/4, tedy úspěšnost 80 %!

Mluvit o opavských fanoušcích by bylo zřejmě nošením dříví do lesa. "Žlutá" tribuna za košem neúnavně povzbuzovala celý zápas a nakonec se mohla i se svými oblíbenci radovat z dalšího skvělého mezníku v opavské basketbalové historii.

Ve finále, které se hraje na dvě výhry, nás čeká mistrovský Nymburk. Začíná se v pondělí 21.5.2018 na jeho palubovce, "opavské" finále je na programu ve čtvrtek 24.5.2018 od 18:00 hod., případný rozhodující třetí zápas by se hrál v neděli 27.5. v Nymburku.

Fanouškům doporučujeme zakoupit vstupenky v předprodeji, podrobnosti zde!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.