18. 05. 2021

Ohlasy semifinále č. 5/21 Opava - Kolín

Opavu v pondělí odpoledne ovládlo basketbalové nadšení. Tým kolem Petra Czudka je opět ve finále KNBL!

Po stříbru ze sezóny 2017/18 a loňském druhém místě v nedohrané soutěži je to další skvělý úspěch posledních sezón.

V samotném semifinále č. 5 se první poločas nesl ve znamení "každý chvilku tahá pilku". Až v jeho samém konci si
domácí vypracovali šestibodové vedení a od té chvíle už Kolín před sebe nepustili. Třetí čtvrtinu Opava s podporou
žlutého "minipekla" vyhrála 26:14 a udělala tak rozhodující krok do finále.

"Gratuluji domácím k zaslouženému vítězství. Rozhodla třetí čtvrtina, jinak to bylo vyrovnané. My jsme se na Opavu
připravovali, ale stejně nám dávala koše z pozic, o kterých jsme věděli, že přijdou. Byla to zajímavá série a my se
nemáme za co stydět,"
řekl po zápase kolínský trenér Miroslav Sodoma.

"Nehráli jsme špatně, ale Opava byla doma zase lepší. To kouzlo domácího prostředí dělá divy. Propadli jsme na útočném
doskoku a pak už jsem museli hrát vabank. Teď nás čeká boj o bronz, do kterého jdeme naplno. Úspěšnou sezonu bychom
chtěli úspěšně zakončit,"
přidal Jiří Jelínek.

Petr Czudek zářil spokojeností: "Uff, nebyla to lehká série. Začali jsme ji dobře, byli jsme hodně nahoře. (Pak byl
rozhovor přerušen, trenér inkasoval od svých svěřenců lázeň). Kolín nás ale doma přehrával. Minulý týden jsme jeli do
Kolína autobusem a vraceli jsme se domů "ponorkou".

Tým ale ukázal charakter a chemii a jsem na něj pyšný. Dnes všichni hráči, kteří nastoupili, odvedli skvělý výkon
proti zdatnému soupeři a potvrdili druhé místo, které jsme si vybojovali po základní části a nadstavbě. Teď nás čeká
Nymburk a snad to nebude taková "splachovačka", jakou na mě dnes vymysleli hráči po utkání."

"Ve výhru jsem věřil od začátku utkání. Dnes jsme potvrdili, že nám druhé místo náleží. Ve třetí čtvrtině jsme
dokázali odskočit až na náskok 19 bodů a bylo rozhodnuto. Kolín ve čtvrté čtvrtce dokázal snížit na devět bodů, ale
víc jsme mu nedovolili. Ale klobouk dolů před Kolínem, že se dostali až tak daleko. Teď si uděláme malou oslavu a v
závěru týdne jdeme na Nymburk,"
doplnil kouče kapitán týmu Jakub Šiřina.

Ten byl s 21 body (trojky 9/4), 3 doskoky a 4 asistencemi (val. 22) nejužitečnějším opavským hráčem. Hrdinou ale byl
Filip Zbránek. Zelo nastoupil přes bolest, ale přesto dosáhl na double-double za 13 bodů a 10 doskoků. Ještě o jeden
doskok více měl Petr Bohačík, kterému zisk double-double překazily jen špatné trestné hody. Výborný zápas odehrál i
Radek Kouřil (16 bodů, 6 asistencí, val. 17), ale pochvalu zaslouží úplně všichni.

Opava přehrála Kolín ve všech ukazatelích. Markantní to bylo například v doskocích (47 - 37) nebo v bodech lavičky (41
- 11). Oproti zápasům v Kolíně jsme se chytili i z perimetru (39/16, 41%). Výmluvný je také týmový rating: Opava 109,
Kolín 70.

Ve finále Kooperativa NBL 2020/21 nás čeká Nymburk. Hraje se na 2 vítězné zápasy, ten první proběhne již v sobotu 22.
května v Nymburku, odveta je na programu v pondělí 24. května v Opavě. Případný třetí zápas by se hrál na nymburské