09. 05. 2021

Ohlasy SF 1/21 Opava - Kolín

První krok do finále učinila Opava v neděli, musí ale ještě udělat další dva

Drtivý nástup Opavy, vedení 11:0 a v konci čtvrtiny 24:8. Takový byl začátek semifinále č.1. I když Kolín snížil ve
druhé čtvrtce na rozdíl sedmi bodů, bylo to z jeho strany vše. Ve třetím dějství už vedla Opava o 34 bodů a zápas
dohrávaly lavičky.

"My jsme nezachytili drtivé nástupy domácích do obou poločasů. Opava byla všude dřív a my nevyužívali svých možností.
Play-off se hraje na výhry a ne na skóre, takže jsme už potom šetřili opory. Od druhé poloviny třetí čtvrtiny se
utkání již jen dohrávalo. Za necelých 24 hodin nastupujeme do druhého utkání a tak jsem chtěl v závěru naše klíčové
hráče pošetřit, ostatně ani Opava nedohrávala v nejsilnější sestavě,"
okomentoval utkání kolínský trenér Miroslav
Sodoma.

"Věděli jsme, že to bude v Opavě těžké a to se potvrdilo. Nevyšel nám vůbec vstup do utkání a to asi rozhodlo o
vítězi. Nevzdáváme se a zítra to snad bude z naší strany o něčem jiném,"
doplnil trenéra Jakub Petráš.

Opavské straně se zápas hodnotil dobře. "Začali jsme velmi dobře, konečně před diváky, které jsme dlouho postrádali a
kteří nás dost nabudili. Měli jsme výborný vstup do první a třetí čtvrtiny, což rozhodlo o vítězi. Podařilo se nám
pokrýt Adama Číže, což byl hlavní úkol do dnešního zápasu. To, že jsme ho ubránili na nule neznamená, že to tak bude i
zítra. Kolín od 25. minuty nasadil úsporný mód a šetřil své klíčové hráče na zítřejší utkání. My jsme také nasadili
všechny hráče z lavičky, takže doufám, že zítra předvedeme opět to co dneska,"
neskrýval spokojenost Kryštof Vlček.

"Měli jsme vynikající vstup do lichých čtvrtin, kluci to výborně zvládli. Takhle se hraje play-off. Kolín se ve druhé
čtvrtině dotáhl na sedmibodový rozdíl, ale to bylo z jeho strany vše. Prohráli jsme ale na útočném doskoku, to by se
stávat nemělo. Je to však pouze první vítězství a k postupu jsou zapotřebí ještě dvě. Divácká kulisa byla skvělá,
slyšet zase lidi bylo výborné,"
přidal své postřehy nejlepší střelec zápasu Filip Zbránek.

Zelo (17 bodů (trojky 3/2), 2 doskoky) byl spolu s Kubou Šiřinou (14 bodů, 3 doskoky, 4 asistence) nejužitečnějším
hráčem zápasu (val. 19). Přes dvoucifernou hranici se dostali ještě Jakub Slavík s 12 a Radek Kouřil s 10 body.

Doskoky byly vyrovnané (45 - 45), ale na ty útočné jsme prohráli (16 - 20). Kolín jsme ale přestříleli ve dvojkách
(34/21 - 34/17), v trojkách (40/11 - 35/5) i v šestkách (12/11 - 21/12). I porovnání týmových ratingů bylo jasné:
Opava 102, Kolín 58.

První semifinále je tedy za námi, to s číslem 2 se hraje již v pondělí 10.5.2021 netradičně od 15:15 hod., neboť zápas přenáší ČT