02. 05. 2022

Ohlasy SF 1/22 Opava - Brno

V prvním semifinále nedala Opava soupeři šanci a zvítězila vysokým rozdílem

Brno vedlo jen krátce na začátku zápasu, pak převzala otěže Opava a ve druhé půli soupeře zcela rozložila

"V prvním poločase jsme se celkem drželi. Ve druhém se však Opava utrhla a před hladovým obecenstvem nám utekla. V útoku to z naší strany nebylo špatné, ale hořeli jsme v obraně. Zítra máme co zlepšovat," popsal utkání Šimon Puršl.

"Dnes jednoznačné utkání, kde nás táhl zejména Keenan Gumbs. V první půli měl neskutečně úspěšnou střelbu a ještě několik zisků k tomu. My jsme chtěli odstavit Mišulu od balonu, což se nám nepovedlo a tento hráč nám dal 21 bodů. Brno nás dnes porazilo na doskocích, což je mementem pro zítřejší utkání, kdy bude těžké zopakovat dnešní úspěšnost střelby. Doufám, že při pravidlu, že Čouda nechodí po vítězném zapase na tiskovky, se už na nich v této sezóně neukáže," mohl být spokojený Kryštof Vlček.

"Dnes jsme hráli s velkou energií a dařilo se nám střelecky. Brno je dobrý tým, ale dnes na nás nemělo. Diváci byli opět fantastičtí a v takové atmosféře se hraje velmi dobře," přidal MVP zápasu Keenan Gumbs.

Opava měla neuvěřitelnou 65 % úspěšnost trojek (30/24 - 24/5), Brno mělo přesnější dvojky (34/17 - 44/29). Brno nás přeskákalo (28 - 35), my měli lepší bilanci zisků (13 - 7) i ztrát (11 - 20). Body laviček byly v podstatě vyrovnané (56 - 52).

Králem večera byl Keenan Gumbs. Ten Brnu nasázel 37 bodů (trojky 13/10!!), přidal 5 doskoků a 4 asistence, navíc příkladně bojoval i v poli a měl na kontě 6 zisků. Jeho koeficient užitečnosti se zastavil až na čísle 46! Matty Markusson přidal 15 bodů a 7 doskoků (val. 20), ve druhém poločase střelecky explodoval Luděk Jurečka (18 bodů, trojky 5/5). Dvouciferní byli ještě Radek Kouřil (15) a Honza Švandrlík (11). 

První výhra zůstává doma, o tu druhou se bude bojovat hned v úterý 3.5.2022 opět od 18:00 hod. Všichni věří, že by se mohla naplnit dvoutisícová návštěva a že žluté peklo opět požene opavské borce za druhou výhrou.
 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.