04. 05. 2022

Ohlasy SF 2/22 Opava - Brno

Vedeme 2 - 0 a do Brna mohou jet naši basketbalisté s čistou hlavou

Ve druhém semifinále jsme Brno nepustili ani jednou do vedení, ale byl to úplně jiný zápas než semifinále č. 1. Tentokrát byl náš největší náskok 15 bodů, ale Brno bylo většinu času ve hře a v koncovce bylo ještě drama. Naši basketbalisté to ale zvládli a mohli spolu s více než 1800 diváky slavit.

"Gratuluji domácím k vítězství a k vynikajícímu obecenstvu. Atmosféra v Opavě by měla být inspirací pro všechny týmy v NBL. Naše hráče musím pochválit. V okleštěné sestavě bojovali do poslední minuty a byli Opavě dnes vyrovnaným soupeřem. Doufám, že v Brně přijdou diváci a dokážeme společně srovnat nepříznivý stav série," složil poklonu publiku Lubomír Růžička.

Trenéra doplnil Jakub Körner: "Gratuluji domácím k vítězství, byli v koncovce šťastnějším týmem. My jsme v koncovce netrefili několik střel a vyrobili pár chyb a to rozhodlo. Určitě jsme dnes hráli lépe než včera."

"Dnes bylo jasné, že se nebudou opakovat naše střelecké hody ze včerejška. Do patnácté minuty se nám dařilo střelecky a vypadalo to na druhý jednoduchý zápas. Pak se nám hra trochu zadrhla a Brno se udržovalo na dostřel. Dnes nás podržel Martin Gniadek, kterého včera Brno odstřihlo od balonu. Dnes dal 4 trojky a celkově 20 bodů. Opět zahrál velmi dobře Keenan Gumbs, který měl zase úspěšnost trojek nad padesát procent. I když Brno v konci dotahovalo, nepanikařili jsme a vyhráli. Důležité je, že jedeme do Brna za stavu dva nula. Doporučuji našim fanouškům strávit víkend v krásném městě Brně a přijít povzbudit naše chlapce," zhodnotil zápas Kryštof Vlček.

Toho doplnil Larry Jurečka: "Nejdůležitější je to, že máme dvě domácí výhry a jedeme do Brna uvolnění. Nebyla to dnes taková hitparáda jako včera, ale vedli jsme celý zápas. Ve čtvrté čtvrtině hosté neproměnili několik šancí a to rozhodlo. Byl to však naprosto vyrovnaný zápas až do konce."

Opava měla mírně lepší dvojky (37/18 - 37/17), Brno zase trojky (31/10 - 31/11), naši váhali při šestkách (25/17 - 12/11). Tentokrát jsme byli lepší na doskoku (46 - 39), z čehož pramenily body z druhých šancí (16 - 6). Měli jsme ale méně zisků (4 - 7) a více ztrát (13 - 12). I v bodech laviček nás tentokrát Brno přestřílelo (15 - 26).

Nejlepším střelcem byl Martin Gniadek (20 bodů (trojky 6/4), 3 doskoky, 4 asistence, val. 18). Nejužitečnějším hráčem byl ale Mattias Markusson, který k 18 bodům (dvojky 8/7) přidal 13 doskoků a 1 asistenci (val. 30). Výborně se opět prezentoval Keenan Gumbs (19 bodů (trojky 6/4), 5 doskoků, 3 asistence, val. 15). Na 10 bodů a 6 asistencí se dostal Radovan Kouřil (val. 13).

Semifinále č. 1 a č. 2 jsou minulostí, a teď čekají 2 odvety v Brně. Ty se budou hrát v pátek 6.5 a v sobotu 7.5.2022 se začátky v 18:00 hod. Brno je relativně blízko, takže naši basketbalisté očekávají podporu minimálně takovou, jakou měli ve čtvrtfinále v Praze.