07. 05. 2022

Ohlasy SF 3/22 Brno - Opava

První pokus o získání mečbolu nám nevyšel, Brno má na kontě první bod

Po nadějném prvním poločase, kdy se naše vedení vyšplhalo až na 10 bodů, přišel ten druhý. V něm jsme si vedli daleko hůře a Brno nás přehrálo. Po zápase vládly samozřejmě rozdílné nálady.

"Neskutečný zápas, prohrát doskok celkem o 20, povolit 33 útočných doskoků a stejně vyhrát. Musím vzdát hold hráčům, že i za těchto podmínek vyhráli. Dobře jsme četli obranu hostů a dávali jsme důležité koše v důležitých momentech. Máme první vítězství a věřím, že zítra přijde podobný počet diváků a vytvoří kulisu, která nám pomůže k dalšímu vítězství," neskrýval spokojenost brněnský asistent Luboš Bartoň.

"Jsem rád, že jsme ten zápas zvládli, prohrávat 0-3 by bylo už dost těžké na otáčení, porazit Opavu čtyřikrát za sebou. Nezačali jsme úplně dobře, hlavně v obraně, pouštěli jsme hosty k útočným doskokům. Ve druhém poločase jsme se krok po kroku dostali před ně, dali jsme 95 bodů. Dobrá výhra, zítra se to pokusíme zopakovat," přidal svůj pohled Roman Marko.

Na tiskovku musel tentokrát Petr Czudek, který spokojen být nemohl: "Gratulace Brnu, dnes odevzdalo výborný výkon, bojovalo, chtělo to víc než my. Měli jsme výborný první poločas, druhá půlka byla jak v útoku, tak v obraně hrůzostrašná, třetí čtvrtka otočila vývoj zápasu a my už jsme pak tahali za kratší konec. Zítra je další zápas, musíme se na něj připravit a snad budeme hrát s lepšími kartami." 

"Gratulace soupeři, dnes byl lepším týmem. My jsme nedokázali zastavit jeho rychlý protiútok, i když jsme dominovali na doskoku. Zítra musíme něco udělat s tím jeho protiútokem a věřím, že se do Opavy budeme vracet za stavu 3-1," doplnil trenéra Jakub Slavík.

Jak už bylo řečeno, doskok jsme až drtivě vyhráli (39 - 58) a z toho pramenily body z druhých šancí (3 - 34). To bylo ale z naší strany jediné pozitivum. Domácí byli přesnější ve dvojkách (41/26 - 48/20), trojkách (22/6 - 37/9) i šestkách (33/25 - 31/21). Bilance zisků (7 - 7), ztrát (15 - 14) i body laviček (39 - 36) byly vyrovnané.

Nejlepším hráčem Opavy byl Kuba Šiřina s 16 body, 9 doskoky, 4 asistencemi (val. 15). Keenan Gumbs dodal 12 bodů, 7 doskoků a 3 asistence, ale trojky (9/1) ho tentokrát neposlouchaly. Dobrý zápas odehrál Mirek Kvapil (10 bodů, 9 doskoků, val. 14), Honza Švandrlík přidal 11 bodů a 4 doskoky.

První zápas brněnské mise máme tedy za sebou, ten další je na pořadu dnes, tedy 7.5.2022 se začátkem v 18:00 hod. Naši fanoušci byli včera skvělí, věřme, že tentokrát budou po konci zápasu spokojenější. 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.