12. 03. 2022

Ohlasy SF ČP Opava - Pardubice

První cíl pro Louda Auto FINAL 4 splněn, Opava je ve finále basketbalového poháru

První koš zápasu dal sice Filip Zbránek, ale o své výhře rozhodla Opava až ve druhém poločase, hlavně tedy ve 3. čtvrtině, kterou jsme vyhráli o 10 bodů. Podporováni výraznou podporou věrných fanoušků pak naši basketbalisté zkušeně dotáhli utkání do vítězného konce. Trenérům se zápas pochopitelně hodnotil odlišně.

"Nemyslím, že by pro nás byl největší problém Radim Klečka. Už v prvním poločase nás trápil Kouřil, který dával těžké trojky, a do půle to měl z pole 5/5, přitom v sezoně má trojky na dvaceti procentech. Je to škoda, protože jsme už do půle mohli mít výhodu na své straně. Ani čtyři body v minusu nebyly zlé, ale 52 inkasovaných bodů bylo moc. Ve druhé půli přišla brzy šňůra soupeře a Opava utekla přes deset bodů a to už se nám pak těžko vracelo.

Problém po nás byl, že Petr Šafarčík až včera trénoval po delší pauze. Celkově musíme hodně zlepšit obranu, ta byla dnes klíčová. Opava nám dala celkem 15 trojek a za to klobouk dolů.V obraně nás nejvíc trápili trojkoví střelci soupeře. Omezili jsme sice pod košem Markussona i dvojková zakončení Opavy - lépe než naposledy doma -, ale trojky Opavy byly klíč, speciálně ve druhém poločase. Některé byly otevřené, ale u některých jsme byli opravdu blízko. Rozdíl v bodech laviček byl také velký. My naši lavičku potřebujeme, hráli jsme v devíti hráčích a potřebujeme od ní víc. Uvidíme, jak to půjde dál, ale klobouk dolů před náhradníky soupeře, protože 67 bodů je opravdu hodně," hledal příčiny porážky Dino Repeša.

To Petr Czudek mohl být spokojen: "My jsme dnes zápas nezačali dobře, bylo to z naší strany ospalé a nebyli jsme v dobrém rozpoložení. Radim Klečka do toho ale později vnesl vítězného ducha, obrátili jsme skore a pak už jsme to drželi. Dnes jsme se trefovali z trojek, což je naše hra, a pak to vypadá dobře, protože jsme si dobře půjčili míč. Za vítězství jsem opravdu rád, protože jsem z toho měl dnes obavy, jak se otřepeme ze středečního výkonu s Brnem.

Jsem rád, že si zahrajeme finále, kde předpokládám, že asi bude Nymburk. A pokusíme se získat trofej. Ta parta je spolu dlouho, stárneme a rádi bychom už po čase něco vyhráli. Ani jeden tým se dnes nemohl chlubit obranou, byla tam spousta volných střel a snadných bodů a tedy i spousta chyb v bránění. A pokud jde o body laviček, ty hovoří samy za sebe. Druhá vlna zvedla opavský prapor, všech deset hráčů odvedlo dobrý výkon a byli platní."

Opava měla přesnější dvojky (32/20 - 32/17) i trojky (32/15 - 31/13). Měli jsme více zisků (5 - 2) i méně ztrát (7 - 10), prohráli jsme ale na doskoku (32 - 34). Jak už konstatoval trenér Repeša, body laviček hrály výrazně pro nás (67 - 28).

V Lounech přišlo "znovuzrození" Radima Klečky. Radim zaznamenal 28 bodů (dvojky 7/7, trojky 7/4), 5 doskoků, 2 asistence a 3 zisky (val. 33) a táhl tým. Přidal se k němu Radovan Kouřil se 17 body (trojky 4/3) a 6 asistencemi (val. 19). Dvanácti body (trojky 4/3) přispěl Luděk Jurečka, 10 body (dvojky 4/4, šestky 2/2) a 7 doskoky pak Matty Markusson. Jak ale uvedl Petr Czudek, výhra byla kolektivním dílem.

Ve druhém semifinále přehrál Nymburk Brno jednoznačně 111:78 a stal se tak naším nedělním finálovým soupeřem. Nejprve se 13.3.2022 od 15:30 hod. střetnou o třetí místo Pardubice s Brnem, finále BK Opava - ČEZ Basketball Nymburk je na programu od 19:00 hod. a bude k vidění na ČT Sport.