08. 01. 2021

Ohlasy utkání Opava - Děčín

Přes obavy, co s týmem udělá nucená třítýdenní "kovidová" pauza, vkročila Opava do roku 2021 vítězně

Přes obavy, co s týmem udělá nucená třítýdenní "kovidová" pauza, vkročila Opava do roku 2021 vítězně.

Kromě možné ztráty fyzičky byl ve hře i jiný aspekt. "Když jsme se vraceli do hry po předchozích výpadcích, tak kluci mnohem více trpěli na natažené svaly, třísla nebo pohmožděné kotníky," měl obavy trenér Petr Czudek.

Přestože se musel obejít hned bez pěti hráčů (k dlouhodobě zraněným Radimu Klečkovi, Matouši Kurečkovi a Adamu Robenkovi se přidali i nemocní Mirek Kvapil a Honza Mička), zvládl opavský tým vstup do nového roku na jedničku. Po úvodním pomalém rozjezdu (2:13) ovládli naši kluci hru a jednoznačně zvítězili.

"Vedli jsme 13:2 a to bylo velmi dobré. Ale potom Opava ukázala, proč je druhá v tabulce. Přehrávala nás na útočném doskoku a její herní projev byl lepší než náš. Zasloužené vítězství domácích," řekl po zápase trenér Děčína Tomáš Grepl.

A Karel Vlasák dodal: "Měli jsme slušný začátek, ale to bylo z naší strany vše. Bojovali jsme do konce utkání, ale zřejmě se na nás projevila zátěž ze včerejšího utkání v Ostravě."

Na opavské straně mohla vládnout spokojenost. "Děčín na začátku utkání dokázal náš nerozehraný tým přehrávat, ale naštěstí jsme ještě v první čtvrtině skore otočili a dostali se do vedení. V dalším průběhu se na soupeři projevila únava z včerejšího utkání v Ostravě, kde musel bojovat celých čtyřicet minut. Ve čtvrté čtvrtině nás trochu znervózněl Tomáš Pomikálek trojkami, ale nakonec vše dobře dopadlo," popsal zápas asistent trenéra Kryštof Vlček.

"Jsem rád, že jsme po nákazové pauze dokázali zvítězit. Naposledy jsme hráli 19. prosince a to se projevilo v začátku utkání. Nepodlehli jsme však panice a dobrou obranou jsme skore otočili. Ve druhé polovině utkání už to bylo koš za koš a dotáhli jsme utkání k vítězství," přidal osmnáctibodový (dvojky 6/6, trojky 3/2) Martin Gniadek, nejužitečnější opavský hráč včerejšího večera (val. 17).

Jakub Šiřina si připsal další double-double za 11 bodů a 11 asistencí, střelecky se probudil Jirka Štěpánek s 13 body, 15 bodů přidal Honza Švandrlík (trojky 7/3). Na straně hostů byl nejlepším hráčem Tomáš Pomikálek (17 bodů, 11 doskoků, val. 25). 

Zajímavostí zápasu bylo, že všichni opavští hráči se pokusili o střelbu za tři body a kromě Lukáše Bukovjana a Kuby Slavíka byli úspěšní. Tři hráči museli skončit předčasně pro 5 chyb: u Opavy Martin Gniadek, z Děčína to pak byli Ondřej Šiška a David Žikla.

Po přeložení zápasu Opava - Nymburk na 27.1.2021 čeká na naše basketbalisty příští utkání v Kolíně. Ve dvakrát odloženém zápase 3. kola budou naši kluci usilovat o jedenáctou výhru v řadě. Hraje se ve středu 13.1.2021, začátek zápasu byl stanoven na 19:45 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.