17. 10. 2016

Ohlasy utkání Opava - Nymburk

Sympatický výkon našich basketbalistů proti Nymburku nezůstal bez odezvy.

Sympatický výkon našich basketbalistů proti Nymburku nezůstal bez odezvy. Webové stránky basketbalistů Nymburka pod titulkem "Zatím nejtěžší zápas" mimo jiné píší : "V tradičně příjemné basketbalové atmosféře v Opavě Nymburk nezaváhal, a byť musel vydat více sil než v jiných zápasech, v souboji prvního a třetího týmu ligového pořadí zvítězil 89:71." I trenér třináctinásobného mistra Ronen Ginzburg složil Opavě na tiskovce po zápase poklonu: "Do Opavy jezdíme rádi, je zde výborná atmosféra, mně osobně se tady moc líbí. Opava je malým klubem, ale hraje velký basketbal, je dobře koučovatelná. Sice jsme po celé utkání vedli, ale do velkého náskoku jsme se nedostali, museli jsme naplno hrát až do konce. Dnešní zápas beru jako dobrou přípravu na Champions League."

Stejně pochvalně se vyjádřil i Jiří Welsch: "Opava ukázala, jak se na nás má hrát a hodně nás prověřila. V letošní lize byla jednoznačně nejsilnějším soupeřem." Recept na Nymburk ostatně naznačil dalším soupeřům tohoto celku v pozápasovém rozhovoru Luděk Jurečka: "Chtěli jsme hrát rychle, protože víme, že 5 na 5 s Nymburkem se moc hrát nedá, takže kdykoli byla volná pozice, tak to muselo letět. To jsme myslím plnili a nemáme se za co stydět."

Naši kluci tedy obstáli proti Nymburku se ctí. Jak by ale určitě řekl Petr Czudek, za to se body nedávají. Musíme tedy výkonnost potvrdit a minimálně zopakovat sobotní výkon i 22.10. proti Svitavám, které od vzájemných přípravných zápasů v září ještě posílily.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.