12. 01. 2022

Ohlasy zápasu 1/22 Pardubice - Opava

Ani třetí výjezd v novém roce nedopadl úspěšně a série porážek se natáhla

Přitom naše oslabená sestava nezačala špatně, a ještě v polovině třetí čtvrtiny vedla 52:48. Zbytek tohoto hracího období
jsme ale prohráli 2:16 a bylo vymalováno. Na naše konto tak přistála třetí porážka v řadě.

"Pro nás byla velmi důležitá energie od našich fanoušků, zvlášť na konci prvního poločasu. Jsou naším šestým hráčem a za to
jim moc děkujeme. Do zápasu jsme přišli mentálně i fyzicky připraveni. Škoda prvního poločasu, kdy jsme nedali nějaké
jednoduché střely, ale v tom druhém se náš výkon zlepšil, zvlášť 24 asistencí je výborné číslo. V útoku jsme hráli velmi
dobře, také obrana nám fungovala. Dostat od druhého nejlepšího týmu 73 bodů je solidní,"
okomentoval zápas Dino Repeša.

Spokojený byl i autor tří trojek Matěj Burda: "Jsme hrozně rádi, že jsme konečně porazili tým z top dvojky. V první půli
jsme byli hodně nervózní a roztěkaní, ale do té druhé jsme si řekli, co chceme hrát, to jsme dodrželi a došli jsme do
vítězného konce, za což jsme hrozně rádi. Co se týče mě, nemám roli střelce, mám spíš přinášet do zápasu energii, hlavně v
obraně, ale prostě jsem byl volný a spadlo to tam. A já volné střely chci brát."

Kryštof Vlček dobrou náladou pochopitelně nehýřil: "Zahráli jsme velmi slušný první poločas, možná škoda posledního koše,
který nás trošičku kopl zpátky dolů. Domácí tým v první půli držel Burda, velmi mile mě překvapil, dal velice důležité body
Pardubic. I start do druhého poločasu jsme měli slušný, ale nebyli jsme schopni odříznout od balonu Vyorala, i když jsme to
měli za úkol, a on si z nás chvílemi dělal trhací kalendář, což nás mrzí."

"Myslím, že jsme se snažili, co nám síly stačily. Bohužel, v poslední čtvrtce jsme už tahali nohy, nebyla to naše lehkost
jako v prvním poločase, vytratila se. Zničil nás Vyoral, dával těžké trojky a jeho 27 bodů bylo rozdílových. Co se týče nás,
asi pět let po sobě to máme tak, že po vánočních svátcích je leden špatný, máme krizi. Doufám, že teď skončí, že jsme si to
vybrali v posledních třech zápasech a doma ukážeme, že Opava umí hrát basket a vrátíme se na vítěznou vlnu,"
hledal příčiny
další porážky Larry Jurečka.

Jeho nejlepším spoluhráčem byl opět Mattias Markusson. Ten k 19 bodům přidal 11 doskoků a 8 získaných faulů (val. 29) a
zaznamenal tak svůj 13. double-double v KNBL. Double-double si připsal i Kuba Šiřina (11 bodů, 11 asistencí, 4 zisky, val.
18), stejně jako Matty nastřílel 19 bodů (trojky 9/4) i Radim Klečka.

Jako tým jsme ale zaostávali ve všech parametrech, tedy jak v přesnosti střelby (např. trojky 22/9 - 27/7), v ziscích (7 -
5) i v doskocích (39 - 36) a bodech lavičky (31 - 12). Poslední statistika je ale vzhledem k prořídlému stavu naší soupisky
pochopitelný, zvláště když Mirek Kvapil hrál jen se sebezapřením.

Zápasový sprint našeho týmu ale pokračuje, již ve čtvrtek se hraje odložený zápas s Kolínem a základní část zakončíme opět